smartfon POCO M4 Pro 5G smartphone
POCO M4 Pro 5G (źródło: @POCOGlobal)

Tani smartfon Xiaomi z 5G już za kilka dni zadebiutuje w Polsce. Będzie go można wygrać!

Już za kilka dni Xiaomi wprowadzi do Polski kolejny, niedrogi smartfon, który obsłuży szybko rozwijającą się w Polsce sieć piątej generacji. Warto o niej pamiętać, ponieważ będzie można wygrać to urządzenie.

Tani smartfon Xiaomi z 5G – premiera POCO M4 Pro 5G w Polsce już za kilka dni

Polski oddział Xiaomi zapowiedział, że już za tydzień, tj. w następny poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku, na polskim rynku oficjalnie zadebiutuje najnowszy smartfon marki POCO – M4 Pro 5G. Konferencja wprowadzająca ten model do kraju nad Wisłą rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie transmitowana na żywo w mediach społecznościowych POCO: FacebookTwitterYouTube.

smartfon Xiaomi POCO M4 Pro 5G smartphone
źródło: POCO

Co więcej, producent zapowiedział jednocześnie, że przygotowano konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie POCO M4 Pro 5G. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, ile egzemplarzy znajduje się w puli konkursowej i w jakiej konfiguracji.

Producent przygotował bowiem dwie – jedną z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz drugą z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Regularna cena pierwszej wersji wynosi 229 euro (równowartość ~1050 złotych), natomiast drugiej 249 euro (~1140 złotych).

Na tę chwilę nie wiadomo, jaka będzie polska cena POCO M4 Pro 5G. Można się jednak spodziewać, że producent przygotuje specjalną promocję na start, dzięki której pierwsi klienci będą mogli kupić ten smartfon w obniżonej cenie. Podobną akcję przygotowano bowiem (na AliExpress) zaraz po globalnej premierze tego modelu podczas Dnia Singla 2021.

Jako że POCO M4 Pro 5G został już oficjalnie zaprezentowany, jego specyfikacja techniczna jest znana. Smartfon oferuje m.in.

  • 6,6-calowy ekran o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i próbkowania dotyku z częstotliwością do 240 Hz;
  • procesor MediaTek Dimensity 810 2,4 GHz;
  • aparaty 50 Mpix (f/1.8) i 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym na tyle oraz 16 Mpix (f/2.45) na przodzie;
  • podwójne głośniki;
  • czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi;
  • dual SIM;
  • port podczerwieni;
  • 3,5 mm złącze słuchawkowe;
  • akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego 33 W Pro.