Świąteczna kampania charytatywna AliExpress #RazemRobimyCuda
źródło: AliExpress

AliExpress ogłosiło start świątecznej kampanii charytatywnej #RazemRobimyCuda

Grudzień to szczególny miesiąc. Już na jego początku zaczyna się odczuwać tę magiczną, wyjątkową atmosferę, a wiele osób z niecierpliwością odlicza dni do świąt Bożego Narodzenia (niektórym pomagają w tym kalendarze adwentowe, o ile ktoś nie oszukuje – IYKWIM). AliExpress ogłosiło start świątecznej kampanii charytatywnej #RazemRobimyCuda – ma ona zwrócić uwagę na osoby, które są w niekorzystnej sytuacji i potrzebują bezinteresownego wsparcia.

AliExpress ogłosiło start świątecznej kampanii charytatywnej #RazemRobimyCuda

To pierwsza tego typu inicjatywa AliExpress w Polsce. Cel świątecznej kampanii charytatywnej jest bardzo szczytny – do trzech organizacji pozarządowych mogą bowiem trafić produkty o łącznej wartości 25 tysięcy dolarów, tj. równowartości ponad 100 tysięcy złotych.

Świąteczna kampania charytatywna AliExpress #RazemRobimyCuda
źródło: AliExpress

Świąteczna kampania charytatywna zostanie przeprowadzona na portalu Twitter od 1 do 13 grudnia, a także na TikToku od 4 do 10 grudnia 2021 roku. Jak wziąć w niej udział? Bardzo prosto – każdy, kto chce, może złożyć życzenia komuś, na kim mu zależy, śledząc hasztag #RazemRobimyCuda i oznaczając @AliExpressRP (Twitter) oraz @aliexpresspolskaofficial (TikTok).

Osoby, które wezmą udział w świątecznej akcji charytatywnej, przygotowanej przez chińską platformę zakupową, mogą wygrać darmowy voucher zakupowy o wartości 100 dolarów (~410 złotych) i wesprzeć jedną z trzech wybranych organizacji pozarządowych kuponem o wartości 500 dolarów (~2040 złotych).

Jest zatem o co walczyć, szczególnie że cel jest szczytny. Nie każdy ma bowiem tyle szczęścia, żeby spędzić ten wyjątkowy, świąteczny czas w gronie najbliższych. Wsparcie przyda się jednak nie tylko w tym okresie, ale także później, dlatego warto się zmobilizować, żeby pomóc. Tym bardziej, że jest komu.

W świątecznej kampanii charytatywnej biorą udział trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Amicis, Przytulisko w Harbutowicach oraz Fundacja Projekt ROZ. Można zatem pomóc zarówno dzieciakom, jak i dorosłym, w tym bezdomnym i uzależnionym, a także zwierzakom – tylko od Was zależy, którą organizację wesprzecie.

Aktualizacja: do listy organizacji, które można wesprzeć, dołączyły jeszcze Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Warszawie, Fundacja Koci Zakątek oraz wybrane Domy Opieki Społecznej.

Platforma zapowiada, że zwycięzcy dziesięciu najbardziej lubianych filmów zostaną ogłoszeni 13 grudnia 2021 roku za pośrednictwem indywidualnych wiadomości e-mail od @aliexpresspolskaofficial.