Apple logo
iPhone XR (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

Znamy ofertę Apple na 2022 rok. Niespodzianki nie będzie

Mimo że 2021 rok się jeszcze nie skończył, to już dowiedzieliśmy się, jaka będzie oferta Apple na 2022 rok. Producent przygotowuje nie tylko nowe iPhone’y, ale też tablety, smartwatche i komputery Mac, zarówno mobilne, jak i stacjonarne.

Oferta Apple na 2022 rok

Spodziewamy się, że w 2022 roku Apple zaprezentuje przynajmniej pięć smartfonów. Pierwszy z nich zadebiutuje już w pierwszym kwartale 2022 roku i będzie kolejnym modelem z dopiskiem SE. Nowy iPhone SE przejmie większość cech i wyposażenia od modelu iPhone SE 2020, ale jednocześnie zostanie wyposażony w nowszy procesor Bionic A15 wraz z modemem 5G, dzięki czemu zapewni wsparcie dla obsługi sieci piątej generacji.

Apple iPhone XR
iPhone XR (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

O ile nowy iPhone SE 2022 będzie „iPhonem dla mas” (z uwagi na swoją przystępną cenę:, o tyle we wrześniu przyszłego roku Apple zaprezentuje kolejną generację high-endowych smartfonów. W jej skład wejdą cztery modele: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Wersje z dopiskiem „Max” zaoferują ekrany o przekątnej 6,7 cala, natomiast pozostałe dwie 6,1-calowe wyświetlacze.

To jednak nie koniec nowości, jakie szykuje Apple. Mark Gurman z Bloomberga donosi bowiem, że w 2022 roku producent wprowadzi też na rynek Apple Watch series 8, a także nową wersję Watch SE oraz model we wzmocnionej obudowie, o którym mówi się już od dłuższego czasu.

W 2022 roku do sprzedaży mają trafić również nowe tablety, w tym iPad Pro 2022 z funkcją bezprzewodowego ładowania, który ma otrzymać też odświeżony design. Ponadto Apple podobno zaprezentuje także nowe wersje modeli iPad i iPad Air.

2022 rok przyniesie również premierę nowych komputerów. Na rynku mają pojawić się high-endowy iMac z autorskim procesorem producenta na architekturze ARM, który będzie pozycjonowany wyżej niż model 24-calowy i „znacząco odmieniony” MacBook Air z układem Apple M2. Ponadto do sprzedaży podobno trafią też nowe wersje komputera Mac mini i „budżetowego” MacBook Pro oraz nowy Mac Pro z procesorem giganta z Cupertino.

Oczywiście firma nie zaprezentuje wszystkiego „za jednym zamachem”, lecz nie wiemy, w jaki sposób „będzie dozowała” nowe urządzenia w 2022 roku.