Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Smart Band 6 (fot. Tabletowo)

Świetna wiadomość dla użytkowników Mi Smart Band 6 – Xiaomi Pay wkrótce w BNP Paribas

Xiaomi Pay, pod względem popularności i wspieranych banków, wciąż pozostaje w tyle za Google Pay czy Apple Pay. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. BNP Paribas poinformował, że zamierza wprowadzić obsługę płatności Xiaomi.

Nowa opaska Xiaomi staje się coraz lepsza

Nie chodzi wyłącznie o aktualizacje oprogramowania, które dodają nowe funkcje i usuwają błędy zgłoszone przez użytkowników. Xiaomi Mi Smart Band 6 w wersji wyposażonej w moduł NFC umożliwia bowiem dokonywanie płatności zbliżeniowych. Należy jednak tutaj zauważyć, że producent korzysta z autorskiego systemu Xiaomi Pay, co obecnie wiąże się z większymi ograniczeniami niż chociażby w przypadku Google Pay.

Nie wystarczy, aby sama opaska obsługiwała konkretny system płatności. W celu możliwości płacenia, odpowiednie wsparcie musi zapewnić także bank. Na szczęście lista obsługiwanych banków w Polsce powoli rośnie, a z każdym nowym bankiem Mi Smart Band 6 staje się coraz atrakcyjniejszym wyborem dla potencjalnych klientów.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
(fot. Kacper Żarski, Tabletowo.pl)

BNP Paribas ogłosił, że ma w planach wprowadzić w najbliższej przyszłości wsparcie dla systemu płatności zbliżeniowych Xiaomi Pay. Z obecnych informacji wynika, że regulamin zawierający wytyczne dotyczące korzystania z usługi pojawi się pod koniec styczna 2022 roku. Wówczas użytkownicy powinni również otrzymać możliwość płacenia w sklepach za zakupy za pomocą opaski.

Warto tutaj zauważyć, że na polu płatności zbliżeniowych bank ten radzi sobie naprawdę dobrze, bowiem zapewnia już obsługę Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPay. Klienci nie są więc skazani na wybór chociażby Apple Watcha lub smartwatcha z system operacyjnym Google, aby mieć wygodny dostęp do płatności zbliżeniowych, bez konieczności noszenia ze sobą fizycznej karty.

To dopiero początek ekspansji Xiaomi Pay

Należy mieć na uwadze, że system płatności zbliżeniowych Xiaomi Pay na polskim rynku jest wciąż świeżą usługą. Nie powinno więc dziwić, że liczba obsługiwanych banków jest obecnie skromna. Wśród nich znajduje się m.in. mBank, Bank Pocztowy, a niebawem dołączy do nich właśnie BNP Paribas.

Oczywiście z czasem lista powinna rozszerzać się o kolejne banki. W końcu opaski Xiaomi cieszą się w Polsce ogromną popularnością.