opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC smart band
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (źródło: @Xiaomi)

Planujesz kupić Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC? Powinieneś to wiedzieć

Wiele osób nie może doczekać się premiery Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC w Polsce. Trzeba jednak uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości, ale będzie warto, choć opaska może mieć trudny start w Polsce. Nie wszystko bowiem idzie tak, jak oczekiwaliby tego klienci.

Ponieważ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS, nie obsłuży systemu Google Pay. Niestety, podczas oficjalnej zapowiedzi tejże opaski w Europie Xiaomi nie sprecyzowało, jak dokładnie będą działać płatności zbliżeniowe. Pojawiły się jednak pierwsze informacje na ten temat, po przeczytaniu których wiele osób może się zmartwić…

Które banki obsłużą płatności zbliżeniowe w Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC?

Biuro prasowe organizacji Mastercard, która podjęła współpracę z Xiaomi, aby umożliwić płacenie zbliżeniowo opaskami Mi Smart Band, przekazała serwisowi Cashless informację, że banki muszą przeprowadzić stosowne integracje, aby ich klienci mogli płacić za zakupy Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Przynajmniej część z nich pracuje nad tym bardzo intensywnie, dzięki czemu proces wdrażania tego rozwiązania powinien zakończyć się za dwa, góra trzy tygodnie.

Trzeba w tym miejscu przypomnieć, iż polskiej premiery nowej wersji opaski, która umożliwi płatności zbliżeniowe, spodziewamy się w październiku, aczkolwiek nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC do Polski.

specyfikacja Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC specs
źródło: @Xiaomi

Serwis Cashless donosi, że jednym z pierwszych banków, który wdroży płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, będzie mBank. Z kolei Bank Pekao i Alior Bank analizują taką możliwość, ale nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie. Natomiast Getin Bank i Santander Bank aktualnie nie pracują nad tym rozwiązaniem.

Zapowiada się zatem na to, że Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC będzie miał podobnie powolny start, jak swego czasu Android Pay w Polsce. Partnerstwo Xiaomi i Mastercard to bowiem jedno, ale teraz pałeczka leży po stronie banków, a te – jak widać – nie kwapią się, aby zrobić swoją robotę, żeby ich klienci mogli korzystać z płatności zbliżeniowych.

opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC smart band
źródło: @Xiaomi

Dla przypomnienia, cena Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC w Europie została ustalona na 54,90 euro, co jest równowartością ~250 złotych. W Polsce opaska prawdopodobnie będzie jednak nieco droższa, aczkolwiek na 99% nie powinna kosztować więcej niż 300 złotych.