Xiaomi Mi Pad 5 Pro tablet
Xiaomi Mi Pad 5 Pro (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Pad 6 już na horyzoncie. Kiedy premiera?

Firma Xiaomi szykuje się do kontynuowania swojej serii tabletów. Nic dziwnego, skoro rodzina Xiaomi Pad 5 została tak dobrze przyjęta przez klientów. Według najnowszych informacji, nowa linia Xiaomi Pad 6 już niedługo zagości na sklepowych półkach. Wieść niesie, że premiery możemy spodziewać się latem.

Seria tabletów oferowana przez chińskiego producenta może pochwalić się dobrymi opiniami użytkowników i recenzentów. Zresztą, sprawdźcie sami – Xiaomi Pad 5 został przez nas przetestowany już jesienią ubiegłego roku i nie bez powodu został uznany za konkurenta dla iPadów. Czy podobnie będzie w przypadku szóstej odsłony urządzenia? W tym wypadku ciężko wnioskować, gdyż sama specyfikacja sprzętu nadal pozostaje tajemnicą. Okazuje się jednak, że producent już szykuje się na wyjawienie tajemnic na temat nadchodzącego produktu.

Xiaomi Mi Pad 5 Recenzja Xiaomi Smart Pen
fot. Konrad Pisula | Tabletowo.pl

Xiaomi nie zwalnia tempa

Tak naprawdę na ten moment istnieją dwie przydatne dla nas informacje. Po pierwsze, urządzenie otrzymało certyfikację Euroazjatyckiej Komisji Ekonomicznej. Jak możecie sami zobaczyć poniżej, chiński producent postanowił zarejestrować urządzenie określane mianem tabletu. Kolejne rzeczy da się jednak wywnioskować na podstawie widocznego numeru modelu.

Xiaomi Pad 6 na stronie Euroazjatyckiej Komisji Ekonomicznej
Xiaomi Pad 6 na stronie Euroazjatyckiej Komisji Ekonomicznej (Źródło: EAE)

Widoczny jest numer „22081283G”, który podpowiada nam dość sporo. Przede wszystkim pierwsze cztery cyfry w numeracji modeli od Xiaomi sugerują (przynajmniej przybliżoną) datę premiery urządzenia. W tym wypadku widać, że chodzi o 22 sierpnia. Pozostałe numery, czyli 1283 tworzą swego rodzaju skrót, bowiem liczba 12 w alfabecie odpowiada literze L, zatem całość daje nam model L83. Co ciekawe, istnieje już urządzenie z numerem L81A i jest nim tablet od Redmi. Do tego mamy jeszcze literę G, która sugeruje globalną dostępność produktu.

Można zatem oczekiwać, że producent wypuści na rynek również mocniejsze modele L81 i L82 oraz certyfikowany powyżej L83. To daje nam potencjalnie aż 4 urządzenia, z czego 3 miałyby być brandowane marką Xiaomi. Propozycja Redmi byłaby pozycjonowana jako najtańsze urządzenie, a reszta… Cóż, możemy jedynie przypuszczać. Dość sensownie prezentuje się jednak wizja, jakoby pozostałą trójkę miał stanowić model podstawowy, wersja z dopiskiem Pro oraz wariant Pro wzbogacony o 5G.