opaska sportowa fitness Xiaomi Mi Band 7 smart band
Xiaomi Mi Band 7 (źródło: Xiaomi)

Oto i ona: najnowsza opaska Xiaomi Mi Band 7. Co oferuje i ile kosztuje?

Xiaomi zaprezentowało dziś długo wyczekiwaną, kolejną generację swojej hitowej opaski. Co oferuje najnowszy Xiaomi Mi Band 7, ile kosztuje i czy warto było na niego czekać?

Xiaomi Mi Band 7 oficjalnie! Co oferuje?

Według producenta Xiaomi Mi Band 7 jest bardzo inny. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,62 cala i rozdzielczości 192×490 pikseli (326 ppi), który pokryto hartowanym szkłem 2.5D. Dla porównania, ekran w Xiaomi Mi Smart Band 6 ma 1,56 cala i rozdzielczość 152×486 pikseli. Zwiększyła się też maksymalna jasność – z 450 do 500 nitów (w obu przypadkach z możliwością ręcznego ustawienia intensywności podświetlenia).

opaska sportowa fitness Xiaomi Mi Band 7 smart band
(źródło: Xiaomi)

Właściciele opaski będą mogli ustawić na jej ekranie ponad 100 nowych tarcz, w tym animowanych. Xiaomi podaje, że dzięki nowemu chipowi we wnętrzu urządzenia efekt animacji jest płynniejszy, a spersonalizowana, dynamiczna tarcza jest fajna i ciągle się zmienia. Ponadto wyświetlacz wspiera funkcję Always-On zarówno z zegarami analogowymi, jak i cyfrowymi, a nawet bardzo nietypowymi, designerskimi.

opaska sportowa fitness Xiaomi Mi Band 7 smart band
(źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Band 7 oferuje również aż 120 trybów sportowych, Eksperta Analizy Ruchu, funkcję pomiaru VO2 i poziomu saturacji (nasycenia krwi tlenem) oraz naturalnie pulsometr. Urządzenie można zanurzyć w wodzie do 50 metrów (potrafi ono inteligentnie rozpoznać 4 style pływania).

Według deklaracji producenta, na jednym ładowaniu Xiaomi Mi Band 7 będzie pracować do 15 dni (typowe użytkowanie) lub do 9 dni (intensywne użytkowanie). Akumulator ma pojemność 180 mAh (podczas gdy bateria w Xiaomi Mi Smart Band 6 – 125 mAh). Pro forma trzeba powiedzieć, że Xiaomi Mi Band 7 nie ma GPS.

Ile kosztuje Xiaomi Mi Band 7?

Regularna cena Xiaomi Mi Band 7 w Chinach została ustalona na 249 juanów, co jest równowartością ~160 złotych. W oficjalnym sklepie internetowym Xiaomi obecnie dostępne są trzy wersje, różniące się kolorem paska, ale producent przewidział znacznie więcej. Co ciekawe, opaska jest antybakteryjna.

W sprzedaży pojawią się jednak również edycje z paskami w moro i we fluorescencyjnych kolorach. Cena wersji z NFC to z kolei 299 juanów (~195 złotych). Dla przypomnienia, Xiaomi Mi Band 6 kosztował na start 229 juanów, a Mi Band 6 NFC – 279 juanów.