Wkrótce premiera pierwszego tabletu Redmi – już „na start” dostanie modem 5G

W świecie, gdzie rynkiem tabletów rządzi firma z jabłkiem w logo, nie ma miejsca na sentymenty. Redmi w przyszłym tygodniu zaprezentuje swoje pierwsze urządzenie z tego segmentu, i już na starcie będzie ono wyjątkowe.

Reklama

Redmi Pad 5G – pierwszy tablet od Redmi

Redmi znane jest jako marka, która powstała wskutek działań firmy-matki Xiaomi. Sprzedaje nie tylko telefony, ale także szereg innych produktów, takich jak słuchawki, smartbandy, telewizory czy laptopy. Teraz przyszedł czas na wkroczenie do kolejnego segmentu rynku – nadchodzi tablet Redmi Pad 5G.

Informacja ta nie pochodzi bezpośrednio od Redmi, więc należy wziąć pod uwagę ewentualność, że mamy do czynienia ze zręcznie przygotowaną grafiką, przedstawiającą marzenie jakiegoś fana marki. Jednak informacji jest zaskakująco dużo, więc osobiście nie jestem skłonny poddawać w wątpliwość jej autentyczności.

Reklama

Plakat informujący o powstaniu nowego urządzenia Redmi ujawnia, że tablet Redmi Pad 5G będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 765który ma zintegrowany modem 5G. Rozmiar ekranu nie jest znany – jedyną informacją dotyczącą wyświetlacza jest ta mówiąca o wykorzystaniu panelu o częstotliwości odświeżania 90 Hz.

Przód tabletu wygląda naprawdę zgrabnie dzięki niewielkim ramkom. Gdzieś nad ekranem znaleziono miejsce dla przedniej kamery. W obudowie kryć się też mają cztery głośniki, co jest zapewne dobrą wiadomością dla osób lubiących urządzić sobie netfliksową sesję z tabletem na kanapie. Z tyłu ma znaleźć się 48-megapikselowy aparat z matrycą od Sony, zaś całość zasilać ma bateria o nieznanej pojemności, ale z ładowaniem 30 W.

Cena określana jest na 1999 juanów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu jakieś 1180 zł.

Prawda wyjdzie na jaw 27 kwietnia

Ponieważ trudno stwierdzić, czy powyższe informacje są jedynie plotką, warto poczekać do 27 kwietnia. Xiaomi zamierza wtedy zaprezentować nową wersję swojej nakładki systemowej – MIUI 12, oraz pokazać światu smartfon Xiaomi Mi 10 Lite 5GCałkiem prawdopodobne, że zobaczymy wtedy także Redmi Pada 5G, choć osobiście jakoś trudno mi w to uwierzyć. Byłbym skłonny sądzić, że Redmi poświęci takiemu urządzeniu osobną imprezę.

Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro. W tej cenie nie brałbym innego!

źródło: Weibo przez gizmochina

 

  1. Dzięki za cynk, przeliczenie ceny jest już widoczne. Z kolei o przekątnej ekranu nic nie wiemy, więc z fusów nie wróżyłem :)

 1. Pytanie czy wejdzie do nas, bo Mi Pada żadnego nie było niestety, a nie zapowiada się by wyszedł nowy, więc chyba nie bardzo.

 2. Po co komu jeszcz poczebny taki tani tablet ?.
  Jak w smartfonach są coraz bardziej większe ekrany nawet 7,15″ OLED mają coraz mocniejsze podzespoły elektroniczne jak w przypadku smartfona .
  Jak do użytku do pracy to tylko prawdziwy tablet Apple iPad pro , reszta to takie zabawki edukacyjne tablety na androidzie Xiaomi Redmi tylko tandeta a lepsza oferta to Huawei i Honor .

  1. Tablety mają inne proporcje wyświetlaczy, więc nawet bardzo duży smartfon jest wyraźnie mniejszy od małego tabletu 8′.

   IPad do pracy? Tu mnie rozbawiłeś ;) Na początek ten tablet mógłby mieć jakikolwiek system nadający się do rzekomej pracy. Ipad OS, będący tylko nieco zmodyfikowaną wersją IOS takim systemem nie jest.

   1. Myślę że właśnie napisałeś to o czym wcześniej pisałem. Androidowe tablety są do d… do niczego, ze względu na telefoniczne proporcje ekranu, Ipad jako nieliczny pozostał przy starych tabletowych proporcjach 4:3 i dlatego jako nieliczny nadaje się do poważniejszych zastosowań.

   2. Kwestia tylko tego do czego kto używa na co dzień w pracy iPada pro to jest właśnie ta różnica zastosowania tabletu ,dla mnie nie ma lepszego kandydata jakości jak Apple iPad pro reszta się nie liczy a Samsunga Galaxy TAB to lipa , a iPad pro jest jako nie liczny który pozostał przy starych proporcjach i nadaje się do innego zastosowania .

  2. Może ten tablet będzie miał duży ekran taki 12′ to się zobaczy. A co do tego drugiego to 1 kwietnia już był

   1. Dalej mocna konstrukcja wysoka wydajność procesora jest właśnie w urządzeniach mobilnych Apple iPad12″pro.
    Zabawka edukacyjna i do oglądania filmów TAB Redmi z kulawym softem nakładki androida .

 3. Moim zdaniem mówiąc androidowe tablety zabiło wprowadzenie telefonicznych proporcji 16×10 a później 16×9. Nadają się wtedy tylko do oglądania filmów, a przecież to lepiej robić na TV. Osobiście używam starego Samsunga galaxy tab S3, chyba ostatniego tabletu z androidem o tabletowych wymiarach, a jak już nie będzie się do niczego nadawał to pewnie następny będzie Ipad, bo na androidzie takich już nie ma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama