składany smartfon Xiaomi Mi MIX Fold foldable smartphone
Xiaomi Mi MIX Fold (źródło: Xiaomi)

Mamy pierwsze zdjęcie Xiaomi MIX Fold 3! Wygląda… tanio, a ma być królem

Xiaomi zaprezentuje swój najnowszy składany smartfon jeszcze w tym miesiącu i niestety producent już nas nie zaskoczy, przynajmniej jego wyglądem. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie, które ujawniło, w jaki sposób zaprojektowano MIX Fold 3.

Xiaomi MIX Fold 3 na pierwszym zdjęciu

Choć jeszcze nie znamy daty premiery nowej generacji modelu MIX Fold, to producent oficjalnie zapowiedział, że zaprezentuje go w sierpniu 2023 roku. Lada chwila powinniśmy zatem dowiedzieć się, kiedy odbędzie się najbliższa konferencja chińskiej marki, jednak już dziś wiemy, jak wygląda Xiaomi MIX Fold 3.

składany smartfon Xiaomi MIX Fold 3 foldable smartphone
Xiaomi MIX Fold 3 (źródło: Ice Universe)

W tytule niniejszego artykułu padło stwierdzenie, że nowy składany smartfon wygląda tanio. Gdy bowiem zobaczyłem załączone powyżej zdjęcie, od razu pomyślałem, że gdzieś coś takiego już widziałem. I bynajmniej nie chodzi o pokryty (wegańską) skórą panel tylny, bo to w topowych smartfonach Xiaomi żadna nowość.

Chodzi o sposób ułożenia aparatów, który jest identyczny jak na przykład w realme 8, a model ten kosztował na start w Polsce (w 2021 roku) mniej niż 1000 złotych. Oczywiście MIX Fold 3 otrzyma znacznie lepsze podzespoły, w tym aparaty, oferujące technologię opracowaną przez niemiecką markę Leica, z którą Xiaomi rozpoczęło współpracę w 2022 roku, inaugurując „nową erę”.

Xiaomi MIX Fold 3 ma być „królem”

Specyfikacja nowego składanego smartfona chińskiej marki nie jest jeszcze znana, ale możemy być pewni, że na jego pokładzie znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – niewykluczone, że jego „podkręcona” wersja, która do niedawna była zarezerwowana tylko dla Samsungów z serii Galaxy S23, a także aparat o budowie peryskopowej, pełniący funkcję teleobiektywu (widać go wyraźnie na zamieszczonym powyżej zdjęciu).

Ice Universe nie wprost daje do zrozumienia, że MIX Fold 3 pod względem ogólnej wydajności jest królem wśród składanych smartfonów w tym roku. Informator twierdzi, że jego możliwości fotograficzne są podobne jak „konwencjonalnych flagowców” i producentowi udało się wyeliminować problemy z aparatem.

Choć nie spodziewamy się, że MIX Fold 3 będzie dostępny poza Chinami, to mimo wszystko z niecierpliwością czekamy na jego rychłą premierę, skoro ma być „królem”.