Nowy smartfon Xiaomi zachwyci aparatem

Smartfony Xiaomi często ganione są za aparaty, pomimo że w ostatnim czasie producent zrobił ogromny postęp w tej materii i jego najnowsze konstrukcje mogą się pochwalić naprawdę dobrymi modułami. Wkrótce marka wzniesie jednak możliwości fotograficzne swoich urządzeń na wyższy, dotąd niespotykany u niej poziom.

Zwykło się mówić, że najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie. Dziś to powiedzenie nabrało nowego znaczenia, gdyż smatfony oferują rozbudowane funkcje fotograficzne, na dodatek nie tylko flagowe, ale także te z niższych półek cenowych.

Reklama

Kiedyś piętą achillesową smartfonów Xiaomi były właśnie aparaty. Aktualnie urządzeniom tej marki coraz trudniej zarzucić, że mocno odstają od bezpośredniej konkurencji. Co więcej, to właśnie ten producent zaprezentował pierwszy na świecie inteligentny telefon ze 108 Mpix sensorem (Xiaomi Mi MIX Alpha), a jeszcze w tym miesiącu ma wprowadzić na rynek kolejny, Xiaomi CC9 Pro.

Liczba megapikseli to jednak nie wszystko, bowiem w modułach montowane są także aparaty z obiektywami szerokokątnymi i teleobiektywy. Te ostatnie nie są obce Xiaomi, ale konkurencja daje w ich przypadku więcej. Aktualnie najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami mogą pochwalić się Huawei P30 Pro i Oppo Reno 10x Zoom.

Według najświeższych doniesień, Xiaomi zamierza zrobić podobny krok. Ekipa xda-developers dopatrzyła się w kodzie najnowszej wersji aplikacji aparatu z MIUI 11 wzmianki o trybie „Tele 5X”, co w praktyce może oznaczać, że producent przygotowuje smartfon z aparatem, który zaoferuje 5x optyczny zoom (lub „bezstratny” – zależy, jakiego określenia użyje firma w komunikacji marketingowej). Co więcej, pojawiły się też informacje o funkcji „ultra tele”, umożliwiającej nawet 50x przybliżenie.

Identycznymi możliwościami może pochwalić się Huawei P30 Pro (w przypadku Oppo Reno 10x Zoom można uzyskać nawet 60x przybliżenie cyfrowe), więc istnieją przesłanki, że w swoim nowym smartfonie Xiaomi zastosuje aparat (teleobiektyw) o budowie peryskopowej, gdyż w standardowej konfiguracji nie da się uzyskać 5x zoomu optycznego (maksimum, jak pokazuje praktyka, to 3x).

Na razie nie wiadomo, kiedy model ten oficjalnie ujrzy światło dzienne, ale mamy prawo podejrzewać, że w taki aparat zostanie wyposażony Xiaomi Mi MIX 4, bowiem kilka miesięcy temu dyrektor produktowy w Xiaomi zasugerował taką możliwość.

Premiery tego smartfona Xiaomi się nie spodziewaliśmy!

Premiery tego smartfona Xiaomi się nie spodziewaliśmy!

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: xda-developers