MIUI 11
MIUI 11 (fot. Xiaomi)

Premiera MIUI 11 Global już 16 października

Xiaomi zaanonsowało najnowszą wersję swojego interfejsu, MIUI 11, pod koniec września 2019 roku. Według deklaracji producenta, ma to być najszybciej udostępniane wydanie nakładki w historii marki. Wkrótce się o tym przekonamy, gdyż debiut MIUI 11 Global zaplanowano na 16 października br.

MIUI 11

Przy opracowywaniu MIUI 11 Xiaomi inspirowało się naturą i jej odgłosami. Dzwonki i dźwięki systemowe przepełnione są odgłosami wydawanymi przez rośliny, zwierzęta, owady, wodę, a nawet i ogień. Możecie ich posłuchać na oficjalnej stronie MIUI 11 – polecam, ja się w nich szczerze zakochałem.

Reklama

W MIUI 11 pojawiło się kilka zupełnie nowych funkcji, jak na przykład dynamiczne pogrubianie czcionki w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie urządzenia (MIUI Dynamic Font System). Zmieniono także font (teraz jest to Milan Pro w wersji Global). Usprawnień doczekał się również Always on Display – w najnowszej wersji interfejsu można na nim wyświetlać m.in. animowane zegary oraz własny, spersonalizowany tekst (pokazują to dwa ostatnie screenshoty).

W MIUI 11 dodano też opcje, które mają ułatwić użytkownikom życie. Wśród nich znajduje się pakiet Mi Work (aplikacje pomocne w pracy, m.in. szybkie udostępnianie plików i drukowanie bezprzewodowe), Mi Go (programy przydatne w podróży) oraz mechanizmy kontroli rodzicielskiej. Na uwagę zasługuje także tryb ultraoszczędny (przy 5% baterii smartfon będzie mógł pracować w trybie czuwania nawet przed kolejne 24 godziny).

MIUI 11 Global – kiedy?

Proces udostępniania MIUI 11 China już się rozpoczął i pierwsze smartfony w Chinach dostały aktualizację. Na wersję Global cały czas czekamy, ale wkrótce i ona oficjalnie zadebiutuje. Dokładniej stanie się to 16 października 2019 roku w Indiach. Można się więc spodziewać, że proces aktualizacji dla urządzeń z globalnej dystrybucji zaraz potem ruszy pełną parą.

Aktualizację do MIUI 11 dostanie kilkadziesiąt smartfonów Xiaomi i Redmi. Dokładna lista modeli dla globalnej wersji interfejsu nie jest jeszcze znana, chińska wygląda natomiast tak, jak na załączonej poniżej grafice. Nie ma na niej Pocophone F1, ale ten sprzęt także ją dostanie, zostało to już potwierdzone oficjalnie.

MIUI 11 - harmonogram aktualizacji
MIUI 11 – harmonogram aktualizacji (fot. Xiaomi)

Źródło: @MIUI_India via FoneArena