Premiery tego smartfona Xiaomi się nie spodziewaliśmy!

Xiaomi wszystkich zaskoczyło, prezentując futurystycznego Mi MIX Alpha z ekranem otaczającym przód, boki i niemal cały tył smartfona. Właśnie okazuje się jednak, że to nie jedyna niespodzianka, jaką szykuje dla nas producent. Wiele osób czeka na ten model.

Swego czasu narzekaliśmy, że producenci niczym nas już nie zaskakują, bowiem nowe smartfony nie są rewolucyjne. Od niedawna firmy wyciągają jednak kolejne asy z rękawa i znowu zrobiło się ciekawie – ostatnie premiery (szczególnie flagowców, aczkolwiek nie tylko) pokazują, że w tym segmencie jest jeszcze miejsce na innowacje i niespodzianki.

Premiery tego smartfona Xiaomi się nie spodziewaliśmy

Polityka wydawnicza Xiaomi nieustannie ewoluuje – świadczy o tym m.in. wyodrębnienie marki Redmi, której smartfony podbijają serca użytkowników, szukających urządzeń o nader atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości.

Wiele osób być może już nie pamięta, że Xiaomi miało w swojej ofercie serie Mi Max i Mi Note. Wydawało się, że zostały one wygaszone, bowiem Mi Max 3 zadebiutował w lipcu 2018 roku i nie wygląda na to, aby miał się doczekać następcy. Ostatni smartfon z linii Mi Note, model Mi Note 3, został zaś zaprezentowany we wrześniu 2017 roku i był sporym rozczarowaniem, ponieważ oferował średniopółkową specyfikację, a nie flagową, jak poprzednik, Mi Note 2.

Wiele osób dawało znać w komentarzach, że czeka na premierę nowego modelu z serii Mi Note, ale wydawało się, że Xiaomi wygasiło tę serię. Nic bardziej mylnego! Jak bowiem donosi jeden z najlepiej poinformowanych leaksterów z branży technologicznej, producent zamierza reaktywować tę linię i zaprezentuje nowy smartfon z tej rodziny jeszcze w tym miesiącu.

Co ciekawe, ma się on nazywać Xiaomi Mi Note 10, więc Xiaomi zrobi spory przeskok w numeracji (przypominam, ostatnim urządzeniem z tej serii był Xiaomi Mi Note 3). Ważną informacją jest też to, że będzie to flagowiec.

Może to odważna (i niekoniecznie trafiona) teza, ale może okazać się, że zamiast premiery Xiaomi Mi MIX 4, doczekamy się debiutu Xiaomi Mi Note 10, ponieważ producent daje niejasne sygnały odnośnie nowego modelu z linii Mi MIX (raz przedstawiciel marki powiedział, że nie zostanie on zaprezentowany w tym roku, a później wyjaśnił, że nie o to mu chodziło, jednocześnie unikając deklaracji, że stanie się to w tym roku).

Niedawno mogliście też na Tabletowo przeczytać, że Xiaomi przygotowuje smartfon z aparatem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w jego urządzeniach. Kto wie, może znajdzie się on na pokładzie Xiaomi Mi Note 10?

Nowy smartfon Xiaomi zachwyci aparatem

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9T (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: @UniverseIce