smartfon Xiaomi CC9
Xiaomi CC9 (fot. Xiaomi)

Premiera Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix jeszcze w tym miesiącu

Seria Xiaomi CC jest spadkobiercą dorobku przejętego przez Xiaomi Meitu – szczególnie widoczne jest to w modelu Xiaomi CC9 Meitu Edition. Właśnie dowiadujemy się, że jeszcze w tym miesiącu producent zaprezentuje kolejny smartfon z tej linii, Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix i mocnym procesorem Qualcomm Snapdragon.

Informacja o premierze nowego smartfona z serii Xiaomi CC9 nie powinna być dla Was zaskoczeniem, jeśli czytaliście ostatnie doniesienia na temat Xiaomi Mi MIX 4. Już wtedy dostaliśmy bowiem cynk, że jeszcze w tym miesiącu do tej rodziny dołączy kolejny przedstawiciel.

Jeśli czekacie na nowego Xiaomi Mi MIX, to uzbrójcie się w cierpliwość

Xiaomi CC9 Pro – specyfikacja

Według nieoficjalnych doniesień, nadchodząca nowość zadebiutuje na rynku jako Xiaomi CC9 Pro, co jednoznacznie wskazuje na jeszcze mocniejszą konfigurację sprzętową niż w przypadku Xiaomi CC9 (w Polsce dostępnego jako Xiaomi Mi 9 Lite) i Xiaomi CC9 Meitu Edition.

Smartfon ma się wyróżniać przede wszystkim aparatem o rozdzielczości 108 Mpix, podobnie jak Xiaomi Mi MIX Alpha. Jako że ten ostatni kupią jedynie wybrani, Xiaomi CC9 Pro będzie pierwszym, dostępnym powszechnie modelem z takim sensorem w ofercie Xiaomi. Firma z pewnością sięgnie po matrycę Samsung ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm, ponieważ inni producenci nie oferują jeszcze rozwiązań o podobnych parametrach.

Przywoływane doniesienia podają także informację, że Xiaomi CC9 Pro zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz produkcji Visionox, więc będzie to pierwszy od czasów Xiaomi Mi Note 2 smartfon Xiaomi z takim panelem. W związku z tym należy oczekiwać, że producent sięgnie po matrycę AMOLED. Nie powinno też zabraknąć ekranowego czytnika linii papilarnych.

Premiera Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix jeszcze w tym miesiącu
fot. Weibo

Przy okazji dowiadujemy się również, że Xiaomi CC9 Pro napędzać będzie wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 730G, który składa się z czterech rdzeni Kryo 470 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,2 GHz, układu graficznego Adreno 618 i produkowany jest z wykorzystaniem 8-nm procesu technologicznego. Ten sam SoC znajduje się już na pokładzie m.in. Samsunga Galaxy A80.

Xiaomi CC9 Pro – premiera

Według nieoficjalnych informacji, Xiaomi CC9 Pro może zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 24 października 2019 roku. Smartfon pod taką nazwą będzie dostępny w Chinach, ale niewykluczone, że trafi także na inne rynki jako członek serii Xiaomi Mi, bowiem z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku Xiaomi CC9e (Xiaomi Mi A3) i Xiaomi CC9 (Xiaomi Mi 9 Lite).

Polecamy również:

Na bogato: Xiaomi szykuje CZTERY smartfony z aparatem 108 Mpix

Źródło: Weibo, Weibo, @xiaomishka dzięki FoneArena