smartfon Xiaomi CC9
Xiaomi CC9 (fot. Xiaomi)

Premiera Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix jeszcze w tym miesiącu

Seria Xiaomi CC jest spadkobiercą dorobku przejętego przez Xiaomi Meitu – szczególnie widoczne jest to w modelu Xiaomi CC9 Meitu Edition. Właśnie dowiadujemy się, że jeszcze w tym miesiącu producent zaprezentuje kolejny smartfon z tej linii, Xiaomi CC9 Pro z aparatem 108 Mpix i mocnym procesorem Qualcomm Snapdragon.

Informacja o premierze nowego smartfona z serii Xiaomi CC9 nie powinna być dla Was zaskoczeniem, jeśli czytaliście ostatnie doniesienia na temat Xiaomi Mi MIX 4. Już wtedy dostaliśmy bowiem cynk, że jeszcze w tym miesiącu do tej rodziny dołączy kolejny przedstawiciel.

Reklama

Jeśli czekacie na nowego Xiaomi Mi MIX, to uzbrójcie się w cierpliwość

Xiaomi CC9 Pro – specyfikacja

Według nieoficjalnych doniesień, nadchodząca nowość zadebiutuje na rynku jako Xiaomi CC9 Pro, co jednoznacznie wskazuje na jeszcze mocniejszą konfigurację sprzętową niż w przypadku Xiaomi CC9 (w Polsce dostępnego jako Xiaomi Mi 9 Lite) i Xiaomi CC9 Meitu Edition.

Smartfon ma się wyróżniać przede wszystkim aparatem o rozdzielczości 108 Mpix, podobnie jak Xiaomi Mi MIX Alpha. Jako że ten ostatni kupią jedynie wybrani, Xiaomi CC9 Pro będzie pierwszym, dostępnym powszechnie modelem z takim sensorem w ofercie Xiaomi. Firma z pewnością sięgnie po matrycę Samsung ISOCELL Bright HMX o rozmiarze 1/1.33″ z pikselami wielkości 0,8 µm, ponieważ inni producenci nie oferują jeszcze rozwiązań o podobnych parametrach.

Przywoływane doniesienia podają także informację, że Xiaomi CC9 Pro zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz produkcji Visionox, więc będzie to pierwszy od czasów Xiaomi Mi Note 2 smartfon Xiaomi z takim panelem. W związku z tym należy oczekiwać, że producent sięgnie po matrycę AMOLED. Nie powinno też zabraknąć ekranowego czytnika linii papilarnych.

fot. Weibo

Przy okazji dowiadujemy się również, że Xiaomi CC9 Pro napędzać będzie wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 730G, który składa się z czterech rdzeni Kryo 470 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,2 GHz, układu graficznego Adreno 618 i produkowany jest z wykorzystaniem 8-nm procesu technologicznego. Ten sam SoC znajduje się już na pokładzie m.in. Samsunga Galaxy A80.

Xiaomi CC9 Pro – premiera

Według nieoficjalnych informacji, Xiaomi CC9 Pro może zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 24 października 2019 roku. Smartfon pod taką nazwą będzie dostępny w Chinach, ale niewykluczone, że trafi także na inne rynki jako członek serii Xiaomi Mi, bowiem z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku Xiaomi CC9e (Xiaomi Mi A3) i Xiaomi CC9 (Xiaomi Mi 9 Lite).

Polecamy również:

Na bogato: Xiaomi szykuje CZTERY smartfony z aparatem 108 Mpix

Źródło: Weibo, Weibo, @xiaomishka dzięki FoneArena