Xiaomi Mi Mix 3 (fot. Miłosz Lis)

Xiaomi Mi Mix 4 „powinien” mieć teleobiektyw z super zoomem, jak Huawei P30 Pro

Aparat to element, który producenci najchętniej ulepszają w kolejnych generacjach danego modelu. We flagowcach poprzeczka z roku na rok ustawiana jest coraz wyżej i Xiaomi stara się nie odstawać od konkurencji. Kolejnym sposobem na jej dogonienie ma być zastosowanie teleobiektywu z super zoomem w Xiaomi Mi Mix 4.

Jeszcze nie wiemy, kiedy zadebiutuje ten model, ale producent zaczął już podgrzewać atmosferę wokół nadchodzącej nowości. W zeszłym miesiącu Lei Jun zadeklarował, że warto czekać na Xiaomi Mi Mix 4, lecz nie pokusił się o uzasadnienie, dlaczego. Wystarczyło to jednak, aby zaostrzyć nam apetyt na nowy smartfon z tej serii, gdyż takie deklaracje nie padają zbyt często.

Reklama

Teraz swoje trzy grosze dorzucił dyrektor produktowy, Wang Teng – w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników serwisu społecznościowego Weibo napisał, że „mówi się, iż Xiaomi Mi Mix 4 powinien mieć aparat z super zoomem”. Nie jest to więc jednoznaczna deklaracja, ale widać wyraźnie, że coś jest na rzeczy.

Zapewne to więc nie przypadek, że Xiaomi ostatnio opatentowało aparat o budowie peryskopowej, który jest niezbędny, aby uzyskać „super zoom”. Pokazuje to przykład Huawei P30 Pro i Oppo Reno 10x Zoom – oba mają takie rozwiązania na pokładzie i oferują 10x zoom hybrydowy (smartfon Huawei też 5x optyczny i 50x cyfrowy). Wygląda na to, że Xiaomi Mi Mix 4 – kiedy już zadebiutuje oficjalnie na rynku – do nich dołączy.

Wang Teng przy okazji zaprzeczył plotkom, jakoby nowy smartfon z serii Mi Mix miał zostać wyposażony w sensor Samsung ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości 64 Mpix i jednocześnie zadeklarował, że ten zastosowany w Xiaomi Mi Mix 4 jest od niego lepszy. Nie wiadomo jednak, po jaką matrycę sięgnęło w tym przypadku Xiaomi.

Na razie nie wiemy, kiedy producent zaprezentuje ww. model. O zbliżającej się premierze poinformują nas jednak przecieki, które zaczynają płynąć wartkim strumieniem przed oficjalnym debiutem nowego urządzenia, szczególnie flagowego.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Mix 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Miłosza)

Źródło: Weibo przez MyDrivers