opaska Xiaomi Mi Band 4C smart band
Xiaomi Mi Band 4C (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Band 4C już do kupienia w Polsce. Cena? Mniej niż 100 zł

W lipcu 2020 roku do sprzedaży w Polsce trafił Xiaomi Mi (Smart) Band 5, który jest najdroższą opaską z tej serii w historii. Znacznie taniej można kupić poprzednika, Xiaomi Mi (Smart) Band 4, ale właśnie do sprzedaży trafiła jeszcze tańsza propozycja, Xiaomi Mi Band 4C.

Reklama

Nowa opaska Xiaomi = sukces

Każda opaska Xiaomi cieszy się ogromną popularnością, ale sytuacja ostatnio nieco się skomplikowała, bowiem w kwietniu 2020 roku na rynek trafił model Redmi Band, który kusi jeszcze przystępniejszą ceną niż smart bandy marki-matki, pomimo że oferuje całkiem niezłą specyfikację.

Swego czasu mówiło się, że wspomniana opaska trafi do Europy jako Xiaomi Mi Band 4C jeszcze przed Xiaomi Mi Band 5, ale – jak wiemy – tak się nie stało. Nie oznacza to jednak, że producent zrezygnował z wprowadzenia tego modelu na Stary Kontynent – właśnie trafił do sprzedaży w Polsce.

Cena Xiaomi Mi Band 4C w Polsce

Cena Xiaomi Mi Band 4C została ustalona w Polsce na 99 złotych. Opaska jest już dostępna w sklepach internetowych Mi-home.pl, Mi-Store.pl i mimarkt.pl oraz w sklepach stacjonarnych Xiaomi Mi Store w całej Polsce.

W sprzedaży, przynajmniej na razie, dostępna jest jedynie wersja z czarnym paskiem. Niewykluczone, że w przyszłości dołączą do niej kolejne, bowiem na stronie produktu widać również rendery Xiaomi Mi Band 4C z czerwonym, zielonym i granatowym paskiem.

Warto też dodać, iż paski są wymienne, więc producent powinien umożliwić ich zakup w oficjalnej polskiej dystrybucji. Na razie jednak nie ma takiej możliwości, więc nie wiemy, ile mogą ewentualnie kosztować.

Specyfikacja Xiaomi Mi Band 4C

Mimo niewysokiej ceny, opaska oferuje wszystko, czego można by oczekiwać od tego typu urządzenia. Specyfikacja Xiaomi Mi Band 4C obejmuje przede wszystkim kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,08 cala (Xiaomi Mi Band 4 ma 0,95″ OLED) i rozdzielczości 120×240 pikseli. Panel przedni pokryty jest szkłem hartowanym 2D.

opaska Xiaomi Mi Band 4C smart band
Xiaomi Mi Band 4C (źródło: Xiaomi)

Opaska oferuje też pulsometr z możliwością stałego pomiaru 24/7 oraz opcję sterowania odtwarzaczem multimediów w sparowanym smartfonie. Producent podkreśla także dostępność „ponad 50 unikalnych motywów” oraz złącza USB do ładowania wbudowanego w smart banda (podłącza się go bezpośrednio do zasilacza lub portu USB w komputerze).

Opaska jest też wodoszczelna – wytrzyma napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Za jej zasilanie odpowiedzialny jest z kolei akumulator o pojemności 130 mAh – według deklaracji producenta, ma ona zapewnić do 14 dni działania na pojedynczym ładowaniu. Całość waży 13 gramów.