Amazfit Band 5
Amazfit Band 5 (źródło: Amazfit)

Amazfit Band 5 oficjalnie. Jest jeszcze lepszy niż Xiaomi Mi Band 5

Nie tak dawno, bo dwa tygodnie temu, poznaliśmy specyfikację Amazfit Band 5. Teraz oficjalnie dowiedzieliśmy się, że opaska trafi na rynek już 21 września 2020 roku i zaoferuje jeszcze więcej niż Xiaomi Mi Band 5, z którym ma wiele wspólnego.

Specyfikacja Amazfit Band 5

Nowa inteligentna opaska od Amazfit jest, praktycznie rzecz biorąc, ulepszoną wersją dostępnego już od kilku miesięcy Xiaomi Mi Band 5. Od smart banda Xiaomi różni się tym, że Amazfit Band 5 obsługuje asystentkę głosową Alexa, a także oferuje sensor, umożliwiający sprawdzenie poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2).

Amazfit Band 5 według producenta jest akcesorium dla każdego, kto chce jeszcze mocniej zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego Amazfit bardzo mocno postawił na wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań. Na pokładzie znajdziemy: funkcję SpO2, czyli pomiar saturacji, pełne wsparcie dla pomiarów PAI (ocena stanu zdrowia), całodobowy pomiar rytmu bicia serca, sensory odpowiedzialne za ocenianie snu czy stresu, śledzenie cyklu menstruacyjnego, a także 11 predefiniowanych trybów sportowych i opcję przeprowadzenia ćwiczeń oddechowych.

Amazfit Band 5 będzie dzielił wygląd z Xiaomi Mi Band 5
Amazfit Band 5 będzie dzielił wygląd z Xiaomi Mi Band 5 (fot. via Notebookcheck)

Lista jest bardzo długa i na pewno zadowoli każdego, kto szuka opaski sportowej, która będzie na bieżąco śledzić różnego rodzaju parametry i kontrolować aspekty zdrowotne organizmu użytkownika.

Ponadto nowy smart band marki Amazfit zaoferuje ekran AMOLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126×294 pikseli z możliwością ustawienia aż 45 różnych tarcz na ekranie głównym opaski. Bateria ma zaś pojemność 125 mAh, co według producenta ma wystarczyć na około 15 dni użytkowania.

Do tego tak, jak zostało już wcześniej wspomniane, Amazfit Band 5 zapewni możliwość korzystania z asystentki głosowej Amazon Alexa. Nie zabraknie też funkcji kontrolowania odtwarzacza muzyki na sparowanym smartfonie, a sama opaska jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

Sprzedaż Amazfit Band 5 rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych już za 3 dni, tj. 21 września 2020 roku. Będzie ona dostępna za 45 dolarów (równowartość ~170 zł).

Polecamy również: