Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 / fot. Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 6 będzie taką opaską, na jaką czekaliśmy

Opaski, z uwagi na swoją konstrukcję, z natury mają ograniczoną funkcjonalność, jednak producenci w większości i tak nie wykorzystują ich całego potencjału. Xiaomi Mi Band 6 może być jednak takim smart bandem, na jaki czekaliśmy.

Reklama

Już pierwszy Xiaomi Mi Band podbił serca użytkowników na całym świecie, a kolejne tylko umacniały pozycję tej marki w segmencie smart opasek. Na szczęście dla klientów, nie spoczywa ona na laurach, ponieważ cały czas wzbogaca swoje Mi Bandy w kolejne funkcje. Xiaomi Mi Band 6 może jednak w końcu zapewnić te, na które użytkownicy naprawdę długo czekają.

Xiaomi Mi Band 6 może zaoferować długo wyczekiwane funkcje

Pierwsze, szczegółowe informacje na temat Xiaomi Mi Band 6 pojawiły się już miesiąc temu. Ujawniły one, że zostanie on wyposażony w GPS, który aż do teraz jest jednym z największych nieobecnych w opaskach Xiaomi. Fakt, korzystanie z niego mocno wpłynie na czas pracy na pojedynczym ładowaniu, jednak dzięki niemu użytkownik w końcu będzie mógł zostawić smartfon w domu na czas treningu, bo przebytą trasę zapisze samo wearable.

Reklama

Dobrą wiadomością jest również to, że Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować możliwość pomiaru nasycenia krwi tlenem (SpO2), czyli funkcję, która stała się właściwie standardem w wearables. Niestety, Xiaomi Mi Band 5 nie jest w stanie tego zrobić, ale bardzo podobny Amazfit Band 5 już tak (można go kupić w Polsce za 159 złotych).

Ponadto pojawiły się też informacje, że Xiaomi Mi Band 6 zapewni integrację z asystentką głosową Amazon Alexa, lecz dla użytkowników w Polsce będzie to raczej mniej niż bardziej istotne, ponieważ wciąż nie potrafi ona komunikować się w języku polskim, a nie każdy dogada się z nią po angielsku.

Xiaomi Mi Band 6 zaoferuje możliwość odpisywania na SMS-y i inne wiadomości tekstowe
Xiaomi Mi Band 4 i Xiaomi Mi Band 5 (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

Teraz pojawiły się kolejne informacje na temat funkcji, jakie zaoferuje Xiaomi Mi Band 6, które sprawiają, że opaska ta zapowiada się jeszcze ciekawiej i z pewnością zainteresują się nią posiadacze poprzednich generacji.

Jak bowiem przekazuje serwis NotebookCheck.net, Xiaomi Mi Band 6 pozwoli odpowiadać na wiadomości SMS i z popularnych komunikatorów, jak WhatsApp. Niestety, użytkownik nie dostanie możliwości wpisania dowolnej odpowiedzi, aczkolwiek – mimo że Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować większy wyświetlacz niż Xiaomi Mi Band 5 z 1,1-calowym ekranem – to nie taka zła wiadomość, gdyż wprowadzanie jej literka po literce byłoby wyjątkowo niewygodne i czasochłonne.

Zamiast tego, użytkownik będzie miał możliwość wybrania kilku z dostępnych odpowiedzi, na przykład „Jestem obecnie na spotkaniu, odezwę się później” lub „Prowadzę, proszę skontaktuj się ze mną później”. Niewykluczone jednak, że producent pozwoli dodać też swoje, aby każdy mógł je spersonalizować (co byłoby wskazane).

Jeszcze nie wiemy, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 6, ale jego premiery spodziewamy się w czerwcu 2021 roku.

 1. Nie rozumiem tego jarania się spo2. To jest generator liczb losowych i nic więcej. Na każdym urządzeniu nadgarstkowym.

  1. To nie jest generator liczb losowych. Gdyby istniała kalibracja to takie pomiary były by w miarę ok. Tak samo z pulsem. W moim przypadku puls jest ok o 10 wyższy niż powinien(w stosunku do bardziej profesjonalnego sprzętu) u znajomego np spo2 zaniża o ok 3%. Bo każdy ma inną grubość skury odcień skury itd. Itd co wpływa na niejednorodność tych pomiarów. Ale z czasem już mniej więcej więź jak masz takie wskazanie to czy jest w miarę ok czy nie

   1. To była skura z dópy.
    A wszystkie te pomiary chińskich badziewi, to sobie możesz schować w kieszeń.

 2. Patrząc na pakowanie funkcjonalności do opasek (!) sportowych, zakładam, że prędzej czy później Xiaomi zacznie wypuszczać wersję PRO Mi Bandów… :)

   1. Oryginalny pasek jest do dupy. W pracy ciagle mi się odpinał. Zarówno mi band 2 jak 4. Całe szczęście są inne do kupienia.

 3. O ile nie będzie oferować pomiaru przewyższeń (zmiany wysokości) podczas treningu to sprzęt kompletnie niewart zakupu. MiBand 4 faktycznie był przeskokiem w stosunku do trójki, 5 niestety zawiodła.

   1. Chciałbym produkt który się przydaje do zbierania podstawowych, chociażby zgrubnych, danych podczas jazdy na rowerze po górach. Nie potrzeba mi cyklu menstruacyjnego, spo2,EKG, płatności, 200 rodzajów tarcz z my little pony czy sonaru. Pomiar mógłby być na podstawie sygnału GPS, który zawiera dane o wysokości.

    1. Sygnał GPS zawiera dane o wysokości, tyle że zwykle bardzo nieprecyzyjne. I tu zostaje albo barometr, albo możliwość przypięcia do zapisanego śladu danych SRTM.

     1. Zdaję sobie z tego sprawę jednak nawet dane z dokładnością do +/- 10m byłyby lepsze niż całkowity ich brak. Aplikacja mifit/zepp koniecznie chce korzystać z barometru telefonu. Ostatni telefon z barometrem miałem w 2015r. Z tego co wiem to większość popularnych modeli Xiaomi też nie ma tego czujnika, więc wygląda na to że nie ogarniają nawet wewnętrznej kompatybilności.

 4. Szczerze? To jest śmieszne, bo rynek nie potrafi stworzyć opaski sportowej taką jak SAMSUNG, który prawie 5!!! lat temu zaprezentował (Gear Fit 2)! Opaska bez wbudowanej pamięci to niestety kolejna elektroniczna zabawka.:/

  1. Ten Gear Fit to też śmieć. Jak i każde inne dziadostwo tego typu. Odpowiedz mi, ale tak szczerze, z ręką na sercu: do czego ci to potrzebne? Ja biegam ponad 30 lat i nie mam zamiaru używać tego typu dziadostwa. Po co? Żeby wiedzieć ile przebiegłem? No szanujmy się, ale jak se polatam 2 godziny i poczuję że już więcej nie dam rady to kończę trening. A co mnie obchodzą kilometry? To tak jak kolega z pracy; kiedyś kupił sobie takie coś na rękę, Samsung Galaxy Watch. No i po paru dniach przyszedł dumny rano do pracy i powiedział że się wyspał bo tak zakomunikował zegarek. Popukałem się w czoło i poradziłem mu żeby frajerowi sprzedał a kupił porządnego g szoka. Chodził, myślał i w końcu tak zrobił. A później mi podziękował.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama