Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 / fot. Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 6 będzie taką opaską, na jaką czekaliśmy

Opaski, z uwagi na swoją konstrukcję, z natury mają ograniczoną funkcjonalność, jednak producenci w większości i tak nie wykorzystują ich całego potencjału. Xiaomi Mi Band 6 może być jednak takim smart bandem, na jaki czekaliśmy.

Już pierwszy Xiaomi Mi Band podbił serca użytkowników na całym świecie, a kolejne tylko umacniały pozycję tej marki w segmencie smart opasek. Na szczęście dla klientów, nie spoczywa ona na laurach, ponieważ cały czas wzbogaca swoje Mi Bandy w kolejne funkcje. Xiaomi Mi Band 6 może jednak w końcu zapewnić te, na które użytkownicy naprawdę długo czekają.

Xiaomi Mi Band 6 może zaoferować długo wyczekiwane funkcje

Pierwsze, szczegółowe informacje na temat Xiaomi Mi Band 6 pojawiły się już miesiąc temu. Ujawniły one, że zostanie on wyposażony w GPS, który aż do teraz jest jednym z największych nieobecnych w opaskach Xiaomi. Fakt, korzystanie z niego mocno wpłynie na czas pracy na pojedynczym ładowaniu, jednak dzięki niemu użytkownik w końcu będzie mógł zostawić smartfon w domu na czas treningu, bo przebytą trasę zapisze samo wearable.

Dobrą wiadomością jest również to, że Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować możliwość pomiaru nasycenia krwi tlenem (SpO2), czyli funkcję, która stała się właściwie standardem w wearables. Niestety, Xiaomi Mi Band 5 nie jest w stanie tego zrobić, ale bardzo podobny Amazfit Band 5 już tak (można go kupić w Polsce za 159 złotych).

Ponadto pojawiły się też informacje, że Xiaomi Mi Band 6 zapewni integrację z asystentką głosową Amazon Alexa, lecz dla użytkowników w Polsce będzie to raczej mniej niż bardziej istotne, ponieważ wciąż nie potrafi ona komunikować się w języku polskim, a nie każdy dogada się z nią po angielsku.

Xiaomi Mi Band 6 zaoferuje możliwość odpisywania na SMS-y i inne wiadomości tekstowe
Xiaomi Mi Band 4 i Xiaomi Mi Band 5 (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

Teraz pojawiły się kolejne informacje na temat funkcji, jakie zaoferuje Xiaomi Mi Band 6, które sprawiają, że opaska ta zapowiada się jeszcze ciekawiej i z pewnością zainteresują się nią posiadacze poprzednich generacji.

Jak bowiem przekazuje serwis NotebookCheck.net, Xiaomi Mi Band 6 pozwoli odpowiadać na wiadomości SMS i z popularnych komunikatorów, jak WhatsApp. Niestety, użytkownik nie dostanie możliwości wpisania dowolnej odpowiedzi, aczkolwiek – mimo że Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować większy wyświetlacz niż Xiaomi Mi Band 5 z 1,1-calowym ekranem – to nie taka zła wiadomość, gdyż wprowadzanie jej literka po literce byłoby wyjątkowo niewygodne i czasochłonne.

Zamiast tego, użytkownik będzie miał możliwość wybrania kilku z dostępnych odpowiedzi, na przykład „Jestem obecnie na spotkaniu, odezwę się później” lub „Prowadzę, proszę skontaktuj się ze mną później”. Niewykluczone jednak, że producent pozwoli dodać też swoje, aby każdy mógł je spersonalizować (co byłoby wskazane).

Jeszcze nie wiemy, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi Band 6, ale jego premiery spodziewamy się w czerwcu 2021 roku.