Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 / fot. Kacper Żarski
Obie opaski są bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli szukamy taniej opaski z najważniejszymi opcjami / fot. Kacper Żarski

Producent Xiaomi Mi Band 6 ujawnił, że opaska jest już gotowa!

Huami – firma produkująca urządzenia z kategorii wearables, opublikowała dane finansowe dotyczące zarówno ostatniego kwartału 2020, jak i całego zeszłego roku. Udziałowcy przedsiębiorstwa muszą być niesamowicie zadowoleni z osiągniętych wyników, szczególnie biorąc pod uwagę to, z jak specyficznym czasem mieliśmy do czynienia. Przy okazji ujawniono też, że opaska Xiaomi Mi Band 6 jest już gotowa!

Rekordowa sprzedaż Huami Technology

Rok 2020 był bardzo problematyczny dla wielu gałęzi przemysłu, jednak biorąc pod uwagę rynek smartwatchy oraz innych urządzeń ubieralnych, okazał się on niesamowicie przychylny producentom tego typu sprzętu.

Huami Amazfit
fot. Huami

Związany ściśle z Xiaomi producent zmienił niedawno nazwę na rynkach międzynarodowych z Huami Technology na Zepp Health. Zmiana miała na celu zwrócenie większej uwagi na cel firmy, którym jest oferowanie produktów łączących zdrowie z technologią. Nowa nazwa ma także zapowiadać plany osiągnięcia w 2021 roku wyników jeszcze lepszych niż tych przedstawionych w raporcie dotyczącym 2020, które same w sobie są niesamowicie imponujące.

Jak donosi GizmoChina – w czwartym kwartale 2020 roku Huami zanotowało dochód operacyjny w wysokości 1,973 mld juanów, a skorygowany zysk netto wyniósł 128 milionów juanów. Za te wyniki odpowiada sprzedaż 11,3 mln sztuk smartwatchy, opasek sportowych oraz innych urządzeń ubieralnych.

fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl

Wyniki dotyczące całego 2020 roku także są imponujące. Wygenerowany dochód operacyjny wyniósł 6,433 miliarda juanów, co stanowi wzrost rok do roku na poziomie 10,7%. Skorygowany zysk netto osiągnięty przez Huami osiągnął wartość 294 mln juanów. W ciągu zeszłego roku firma sprzedała 45,7 miliona urządzeń, o 8% więcej w porównaniu do 2019 roku.

Duże wydatki, oczekiwania i… Xiaomi Mi Band 6 na horyzoncie!

Huami Technology donosi, że w 2020 roku wydało około 538 mln juanów na dział Research & Development. Jest to o blisko 25% więcej niż rok wcześniej. Firma ujawniła także, że na dzień 31 grudnia 2020 roku posiadała środki w postaci gotówki i jej ekwiwalentów w wysokości 2,273 mld juanów – w przeliczeniu na złotówki to około 1,346 mld.

Huami Amazfit Ares smartwatch
Amazfit Ares (źródło: Amazfit)

Producent jest największym dostawcą opasek sportowych na świecie i jednym z największych w całej kategorii urządzeń ubieralnych. Sprzedaż produktów z linii Amazfit oraz Zepp nieustannie rośnie, co pozwala firmie optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Huami przewiduje, że zysk netto firmy w pierwszym kwartale 2021 roku wyniesie około 1-1,15 mld juanów. Producent potwierdził także, że opaska Xiaomi Mi Band 6 jest już „gotowa do sprzedaży” i może wkrótce zostać wprowadzona na rynek przez Xiaomi.