smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G smartphone
Xiaomi Mi 11 Lite 4G (źródło: The Pixel)

To może być Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Zapowiada się nieźle

Podczas gdy odliczamy dni do globalnej premiery Xiaomi Mi 11, na horyzoncie pojawił się nowy, średniopółkowy smartfon tego producenta. Niewykluczone, że zadebiutuje na rynku jako Xiaomi Mi 11 Lite 5G, aczkolwiek jest też jeszcze inny scenariusz.

Jeżeli uważnie śledzicie nadchodzące nowości Xiaomi, z pewnością macie w pamięci Xiaomi Mi 11 Lite. Specyfikacja smartfona była jednak sporym rozczarowaniem, ponieważ według nieoficjalnych doniesień, nie zaoferuje on modemu 5G. Na szczęście producent najprawdopodobniej przygotowuje również wersję, która obsłuży nowoczesną sieć piątej generacji.

To może być Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Zapowiada się nieźle

Digital Chat Station, który niemal każdego dnia dostarcza informacje o nowych urządzeniach różnych producentów, doniósł tym razem o kończących się pracach nad kolejnym smartfonem marki Xiaomi.

Według niego, na pokładzie nadchodzącej nowości znajdzie się niezaprezentowany jeszcze procesor Qualcomm Snapdragon o oznaczeniu kodowym „SM7350”, który według Rolanda Quandta prawdopodobnie zadebiutuje na rynku jako Qualcomm Snapdragon 775. Wydaje się to możliwe, ponieważ bezpośredni poprzednik, tj. (stosunkowo rzadko stosowany) Qualcomm Snapdragon 765, nosi oznaczenie „SM7250”.

smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 5G smartphone
Xiaomi Mi 11 Lite 4G (źródło: The Pixel)

Digital Chat Station wspomina też, że nowy smartfon Xiaomi zostanie również wyposażony w wyświetlacz OLED z okrągłym otworem na aparat do selfie i rozmów wideo, a także aparat z główną matrycą o rozdzielczości 64 Mpix i 5x zoomem na panelu tylnym.

Niewykluczone, że mamy tu do czynienia właśnie z Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ponieważ spodziewamy się premiery takiego smartfona, a „duchowi poprzednicy”, tj. Xiaomi Mi 10 Lite 5G i Xiaomi Mi 10T Lite 5G, również mają na swoich pokładach procesory z serii Qualcomm Snapdragon 7xx.

smartfon Xiaomi Mi 10 Lite 5G smartphone
Xiaomi Mi 10 Lite 5G (źródło: Xiaomi)

Z drugiej strony, niekoniecznie musi to być Xiaomi Mi 11 Lite 5G, tylko jeden ze smartfonów z serii Redmi K40. Swego czasu General Manager marki Redmi zapowiedział bowiem, że planuje zastosować w nim „prawdopodobnie najdroższy na świecie płaski ekran”, co może wskazywać właśnie na wyświetlacz OLED, o którym wspomina Digital Chat Station. Tego typu panele są bowiem najczęściej droższe niż matryce LCD.

Jeżeli to mimo wszystko jednak Xiaomi Mi 11 Lite 5G, to wkrótce powinniśmy się tego oficjalnie dowiedzieć, ponieważ chodzą słuchy, że przy okazji globalnej premiery Xiaomi Mi 11 producent może oficjalnie wprowadzić na rynek także wersję „lite”, podobnie jak to miało miejsce z seriami Mi 10 i Mi 10T.