Xiaomi Mi A3 - cena w Polsce
Xiaomi Mi A3 - cena w Polsce (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Oto polskie ceny Xiaomi Mi A3 i opaski Mi Band 4

Xiaomi Mi A3 i Mi Band 4 miały już swoją premierę w Europie (odpowiednio 18 lipca i 12 czerwca 2019 roku), ale dopiero dziś, 25 lipca, oba urządzenia zostały wprowadzone do Polski. Jako że specyfikacje i możliwości obu sprzętów już poznaliśmy, najbardziej interesowały nas polskie ceny. Oto one.

Reklama

Cena Xiaomi Mi A3

Zarówno w Europie, jak i samej Polsce w sprzedaży dostępne będą dwie konfiguracje: jedna z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz druga z 4 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. W strefie euro pierwsza z ww. kosztuje 249 euro, zaś druga 279 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość – odpowiednio – około 1050 i 1180 złotych.

A jak wyglądają ceny w Polsce? Okazuje się, że w przypadku Xiaomi Mi A3 polski oddział nie naliczył zbyt dużej marży, bowiem wersja 4 GB/64 GB będzie kosztować w Polsce 1099 złotych, zaś konfiguracja z dwukrotnie większą pamięcią wbudowaną 1199 złotych.

To przyzwoite ceny za smartfon z taką specyfikacją, aczkolwiek osobiście jakoś nie mogę zrozumieć, dlaczego Xiaomi zastosowało w Mi A3 wyświetlacz o rozdzielczości zaledwie HD+, a nie Full HD+. Reszta parametrów tego modelu jest bowiem już naprawdę bez zastrzeżeń. No, może jeszcze oprócz braku modułu NFC, który dla mnie (jako użytkownika Google Pay) całkowicie dyskwalifikuje ten sprzęt.

Xiaomi Mi A3 zaprezentowany w Hiszpanii – lepsze podzespoły, gorszy ekran

Przedsprzedaż Xiaomi Mi A3 rozpocznie się 2 sierpnia 2019 roku w sklepie internetowym Mi-home.pl, autoryzowanych sklepach stacjonarnych oraz u partnerów (x-kom, Media Markt, RTV Euro AGD). Dzień wcześniej, 1 sierpnia 2019 roku, odbędzie się jednak tzw. wyprzedaż błyskawiczna dla najbardziej niecierpliwych.

Co więcej, każda osoba, która kupi Xiaomi Mi A3 od 1 do 31 sierpnia 2019 roku, otrzyma za darmo opaskę Mi Band 4. Oprócz tego egzemplarze, które zostaną kupione do końca września, objęte będą sześciomiesięczną gwarancją na uszkodzenia ekranu.

Cena Xiaomi Mi Band 4

Jako fana serii Mi Band, o wiele bardziej ciekawiła mnie polska cena Mi Band 4, gdyż europejska została ustalona na bardzo atrakcyjnym poziomie 34,99 euro (równowartość ~150 złotych). Niezbyt optymistycznie nastrajał jednak fakt, że nieoficjalni dystrybutorzy sprzedawali (jeszcze przed oficjalną premierą w Polsce) najnowszą generację opaski za 200 lub nawet więcej złotych.

Na szczęście okazuje się, że polska cena Xiaomi Mi Band 4 również pokryje się z europejską, gdyż model ten będzie kosztował w naszym kraju 149 złotych. Ciekaw jestem, co sobie teraz pomyślą osoby, które już kupiły najnowszego Mi Banda u nieautoryzowanych sprzedawców (z grzeczności nie wymienię) i sporo przepłaciły.

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 w oficjalnym sklepie internetowym Mi-home.pl i autoryzowanych sklepach stacjonarnych Xiaomi Mi Store rozpocznie się 1 sierpnia 2019 roku, natomiast w pozostałych (którzy są oficjalnymi partnerami marki) tydzień później, 8 sierpnia.

Recenzja Xiaomi Mi Band 4

Recenzja Xiaomi Mi Band 4 – jeden (niestety duży) krok od opaski idealnej

Źródło: Xiaomi Polska via Katarzyna Pura