Xiaomi Mi Mix 3 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Jeśli czekacie na nowego Xiaomi Mi MIX, to uzbrójcie się w cierpliwość

Od premiery Xiaomi Mi MIX 3 wkrótce minie rok, bowiem smartfon został zaprezentowany dokładnie 25 października 2018 roku. Z najnowszych informacji, bezpośrednio od przedstawiciela producenta, wynika jednak, że bezpośredni następca, tj. Xiaomi Mi MIX 4, nie zadebiutuje zbyt prędko.

Premiera Xiaomi Mi MIX odmieniła segment smartfonów – wprowadzenie tego modelu na rynek wymusiło na innych producentach mocne zmiany w designie nowych urządzeń. Kto wie, gdyby nie to, moda na „bezramkowość” być może zaczęłaby się później i dziś inteligentne telefony nie wyglądałyby tak zjawiskowo.

Reklama

W zeszłym tygodniu Xiaomi zaprezentowało Mi MIX Alpha, lecz nie można go uznawać za bezpośredniego następcę Mi MIX 3Mi MIX 3 5G, gdyż model ten nie trafi do masowej produkcji, tylko będzie dostępny w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy. Do tego jego początkowa cena została ustalona na wyjątkowo wysokim poziomie, bo 19999 juanów, co jest równowartością ~11 tysięcy (!) złotych.

Kiedy premiera Xiaomi Mi MIX 4?

Wiele osób wciąż cierpliwie czeka na debiut Xiaomi Mi MIX 4. Ja również, bowiem jestem ogromnie ciekawy, czym tym razem zaskoczy producent. Szczególnie że wielokrotnie już o nim wspominał i dawał do zrozumienia, że na jego pokładzie znajdzie się wiele innowacyjnych rozwiązań.

Niestety, jeden z menadżerów Xiaomi, Edward Bishop, opublikował na swoim oficjalnym koncie w serwisie społecznościowym Weibo post, z którego wynika, że Xiaomi Mi MIX 4 nie zadebiutuje w tym roku. Co prawda producent ani razu nie dawał do zrozumienia, że zaprezentuje ten model w najbliższym czasie, ale po cichu na to liczyliśmy. Szczególnie że od premiery Xiaomi Mi MIX 3 za niedługo minie już rok.

Informacja ta jest tym większym zaskoczeniem, że największa platforma e-commerce w Chinach, JD.com, opublikowała właśnie zapowiedź Xiaomi Mi MIX 4, a takie posunięcie najczęściej oznacza rychły debiut nowego urządzenia. Niektórzy sądzili, że smartfon oficjalnie ujrzy światło dzienne w przyszłym miesiącu. Niestety, wygląda na to, że musimy poczekać na jego premierę jeszcze kilka miesięcy.

W październiku zadebiutuje jednak nowy smartfon Xiaomi, lecz ma to być kolejny przedstawiciel serii CC.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi MIX 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Miłosza)

Źródło: Weibo przez GizmoChina; CNMO przez GizmoChina