Wiadomości Google zyskają nową funkcję znaną z WhatsAppa

W sieci pojawiły się informacje, że gigant z Mountain View planuje wprowadzić do swojej aplikacji Wiadomości funkcję, która jest już dobrze znana użytkownikom WhatsAppa. Z pewnością ułatwi to korzystanie z niej wielu osobom. O jaką funkcję dokładnie chodzi?

Google szykuje spore zmiany w swojej aplikacji

Nie sposób zaprzeczyć, że Google nieustannie dąży do ulepszania swoich produktów i aplikacji, a najnowsze doniesienia sugerują, że firma planuje wprowadzić znaczące zmiany w swoich Wiadomościach. Według tych informacji Google pracuje nad wprowadzeniem funkcji, która pozwoli użytkownikom na korzystanie z aplikacji na różnych urządzeniach jednocześnie.

Ta nowość jest już jednak dobrze znana użytkownikom WhatsAppa. Pozwoli na synchronizację wiadomości między różnymi urządzeniami, co z pewnością zwiększy komfort korzystania z aplikacji. Użytkownicy będą mogli z łatwością przełączać się np. między smartfonem i tabletem. Na każdym z tych urządzeń wyświetlone zostaną dokładnie te same wiadomości.

Taka zmiana może nie tylko spodobać się obecnym, ale również może przyciągnąć wielu nowych użytkowników, którzy szukają bardziej zintegrowanego rozwiązania do komunikacji, ponieważ np. na co dzień korzystają z kilku urządzeń. Brak jest na razie informacji o szczegółach tego rozwiązania czy o dacie jego wprowadzenia. Nowość została znaleziona w kodzie aplikacji Google.

WhatsApp także się zmienia. Co nowego?

Nie tylko Google jest w trakcie wprowadzania znaczących zmian w swojej aplikacji do obsługi wiadomości. WhatsApp, jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji na świecie, także nie spoczywa na laurach. Według informacji przekazanych portal WABetaInfo, firma planuje wprowadzenie wsparcia dla czatów z zewnętrznych aplikacji.

Ta funkcja pozwoli użytkownikom na korzystanie z czatów obsługiwanych przez zewnętrznych dostawców, co może otworzyć nowe możliwości m.in. dla komunikacji biznesowej. Firmy będą mogły z łatwością integrować swoje usługi z WhatsAppem. Pomysł ten wynika z przyjętego przez Unię Europejską prawa, które nakłada na firmy wymóg obsługi czatów zewnętrznych dostawców.

WhatsApp czaty firm trzecich Google
źródło: X @WABetaInfo

W najnowszej wersji beta komunikatora dla Androida (wersja 2.23.19.8) zauważyć można nową funkcję, która wyraźnie wskazuje, że platforma intensywnie pracuje nad wprowadzeniem rozwiązania, umożliwiającego przechowywanie rozmów z innych aplikacji służących do wysyłania wiadomości.