WhatsApp znikające wiadomości głosowe
(fot. WhatsApp)

Ta nowość w WhatsAppie na pewno przyda się wielu osobom

Twórcy WhatsAppa pochwalili się udostępnieniem nowego typu wiadomości. Pozwolą one zachować wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa. Oczywiście pod warunkiem, że nikt ich nie nagra.

WhatsApp ze znikającymi wiadomościami głosowymi

Konglomerat Meta przygotował dziś kilka interesujących nowości w swoich produktach. Użytkownicy Messengera wreszcie otrzymali domyślne szyfrowanie wiadomości, natomiast w przypadku WhatsAppa dostaliśmy funkcję znikających wiadomości głosowych.

Wypada wspomnieć, że w komunikatorze WhatsApp już wcześniej pojawiły się znikające zdjęcia i filmy, które odbiorca może zobaczyć tylko raz. Taki format został spopularyzowany głównie przez Snapchata i spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Nic więc dziwnego, że następnie został wprowadzony w innych aplikacjach.

Nowe wiadomości głosowe, co raczej nie będzie dla nikogo żadnym zaskoczeniem, znikną od razu po jednym odsłuchaniu. Oznacza to, że nie będzie możliwości ich ponownego wysłuchania. Oczywiście tego typu wiadomości zostaną odpowiednio oznaczone, aby odbiorca od razu wiedział, że są „jednorazowe”.

Zastosowań znikających wiadomości głosowych jest naprawdę sporo. Jak najbardziej mogą posłużyć do przekazania bardziej poufnych danych, aczkolwiek trzeba mieć również odpowiedni poziom zaufania do odbiorcy. W końcu taka wiadomość zawsze może zostać nagrana.

WhatsApp zaznacza, że znikające wiadomości głosowe, tak samo jak inne treści, są dodatkowo chronione za pomocą kompleksowego szyfrowania. W założeniach ma to zapewnić im jeszcze lepsze zabezpieczenie przed wysłuchaniem przez nieodpowiednie osoby. Warto zaznaczyć, że poziom szyfrowania jest na tyle wysoki, że wiadomość może odsłuchać tylko jej odbiorca i nie ma do niej dostępu nawet WhatsApp.

Nowość jest już wprowadzana do aplikacji

Jak wynika z informacji umieszczonych na oficjalnym blogu, znikające wiadomości głosowe będą udostępniane w najbliższych dniach na całym świecie. Jeśli jeszcze nie masz do nich dostępu, to musisz uzbroić się w cierpliwość i chwilę poczekać.

Warto sprawdzić, czy posiadamy zainstalowaną najnowszą wersję komunikatora. Znajdziemy ją w Google Play (Android) i App Store (iOS). Docelowo funkcja trafi do wszystkich użytkowników aplikacji na iPhone’ach i urządzeniach działających pod kontrolą Androida.