whatsapp
(fot. Tabletowo.pl)

Blokada czatu w WhatsAppie zacznie działać jak należy

Blokada czatu w aplikacji WhatsApp to praktyczna funkcja, ale w obecnym stanie zdecydowanie nie jest doskonała. Okazuje się jednak, że zespół rozwijający ten komunikator prowadzi intensywne prace nad tym, by wyeliminować jej największą wadę.

Blokada czatu w WhatsApp zadziała na wszystkich urządzeniach

Chat Lock, czyli Blokada czatu w WhatsAppie pojawiła się w maju ubiegłego roku. Dzięki tej funkcji możesz ukryć wybrane rozmowy – zostają wówczas przeniesione ze skrzynki odbiorczej do specjalnego folderu, który jest dodatkowo zabezpieczony. Dostaniesz się do niego tylko jeśli podasz hasło lub „tajny kod” albo uwierzytelnisz się za pomocą techniki biometrycznej (na przykład odcisku palca). Treść takiej korespondencji nie pojawia się również w powiadomieniach z aplikacji.

Aktualnie jednak WhatsApp uruchomiony w przeglądarce internetowej na komputerze wyświetla takie (teoretycznie zablokowane w aplikacji na smartfonie) rozmowy bez dodatkowej warstwy ochrony. Wynika to z faktu, że programy te są traktowane jako zupełnie odrębne byty. Redaktorzy serwisu WABetaInfo odkryli jednak, że wielkimi krokami zbliża się aktualizacja, która wprowadzi pełną synchronizację w obrębie tej funkcji.

WhatsApp - blokada czatu na połączonych urządzeniach
(źródło: WABetaInfo)

Po aktualizacji czat zablokowany w jednym miejscu będzie chroniony hasłem lub „tajnym kodem” także na wszystkich innych połączonych urządzeniach. W ten sposób poprawie ulegną więc bezpieczeństwo i prywatność, a równocześnie – komfort użytkowania.

Niestety na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się udostępnienia tej funkcji – wiemy tylko, że trwają nad nią prace. Zespół rozwijający ten komunikator jest jednak znany z szybkiego tempa działań, więc najpewniej nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

WhatsApp regularnie zyskuje nowe funkcje

Tylko w ostatnich miesiącach WhatsApp zyskał kilka praktycznych nowinek. We wrześniu globalnie udostępnione zostały Kanały (pozwalające na śledzenie danych osób lub tematów), miesiąc później wprowadzono pełną obsługę dwóch kont na jednym urządzeniu, a w grudniu umożliwiono wysyłanie wiadomości głosowych, które ulegają autodestrukcji po jednym odsłuchaniu.

Równocześnie trwają prace nad funkcją, dzięki której WhatsApp obsłuży wiadomości z innych aplikacji – w oknie programu będziemy mogli wymieniać wiadomości z osobami korzystającymi z innych komunikatorów.