Telewizor, pilot
(źródło: Alehandra13/Pixabay)

TVN nie zostanie sprzedany. Decyzja zapadła

Temat sprzedaży TVN stał się ostatnio jednym z popularniejszych w polskim internecie. Teraz została podjęta finalna decyzja.

TVN miał zostać sprzedany

Business Insider Polska wszedł w posiadanie wiadomości e-mail, którą szefostwo wysłało do pracowników. Wynika z niej, że faktycznie przez ostatnie miesiące prowadzony był przegląd opcji strategicznych dla TVN. Pod uwagę brano sprzedaż spółki.

Zanim przejdziemy dalej, trzeba przyznać, że nawet nieoficjalne informacje związane z tym tematem wzbudzały sporo emocji. Jedni, ci mniej przychylni stacji, wyobrażali sobie jej sprzedanie w „odpowiednie ręce”. Oczywiście chodzi o sprzedaż, która miałaby skutkować zmianą dotychczasowego „przekazu”. Z kolei druga grupa, ci przychylni i wierni widzowie, obawiała się zmian mogących wynikać ze sprzedaży.

Nie zabrakło jeszcze jednej grupy, która całą sytuację obserwowała z boku, natomiast przed lekturą komentarzy umieszczonych w internecie przygotowywała sobie popcorn, aby mieć co przegryzać podczas czytania kłótni i przepychanek pomiędzy przedstawicielami grupy numer jeden i grupy numer dwa.

Niezależnie, do której społeczności kto należał, chyba każdy przyzna, że sprzedaż TVN mogłaby być decyzją mającą ogromny wpływ na polski rynek medialny i nie tylko. Zdecydowanie byłoby to wielkie wydarzenie.

Co dalej z TVN? Decyzja została podjęta

We wspomnianej wiadomości e-mail pada kluczowe stwierdzenie dla omawianej sprawy. Dowiadujemy się, że etap przeglądu opcji strategicznych został zakończony. Podjęta decyzja powinna zadowolić drugą z wcześniej wymienionych grup – TVN pozostaje w strukturach Warner Bros. Discovery.

W wiadomości jest wyraźnie zaznaczone, że TVN odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych strukturach Warner Bros. Discovery. Mamy bowiem do czynienia z jednym z liderów rynku mediowego w Polsce i najwidoczniej spółka jest ważna dla obecnego właściciela.

Business Insider Polska dodaje, że wśród faworytów, którzy mogliby nabyć TVN, znajdował się jeden z najbogatszych Polaków, Michał Sołowow. W grze był jeszcze RASP (Ringier Axel Springer Polska) w konsorcjum z CVC oraz inwestorzy skupieni wokół Wirtualnej Polski.

Treść wiadomości e-mail, a także podjętą decyzję potwierdził TVN24.