Premiera groźnego rywala Samsunga już wkrótce. Co zaoferuje?

Czekacie na składany smartfon z klapką, który nie zrujnuje Waszego budżetu? Z pewnością powinniście zainteresować się nadchodzącym Tecno Phantom V Flip 5G. Na kilka dni przed premierą konkurent Samsunga Galaxy Z Flip ma przed nam już żadnych tajemnic.

Czym Tecno powalczy z Samsungiem?

Nawet bez rzucania jeszcze okiem na specyfikację, można śmiało założyć, że Tecno Phantom V Flip 5G nie będzie starał się zaoferować ultraflagowej specyfikacji. Nawet jeżeli smartfon na papierze ścierałby się jak równy z równym z Samsungiem Galaxy Z Flip 4 lub Galaxy Z Flip 5, to relatywnie mniejsza rozpoznawalność chińskiego producenta mogłaby sprawić, że składak sprzedałby się poniżej oczekiwań firmy.

składany smartfon Tecno Phantom V Flip 5G foldable smartphone render rywal samsunga
Tecno Phantom V Flip 5G (źródło: Newzonly)

Zamiast tego Tecno stawia na bardziej przyjazne portfelowi parametry techniczne. Dzięki niskiej cenie firma będzie mogła poszukać klientów wśród tych osób, które z jednej strony z chęcią kupiłyby składany smartfon w niskiej cenie, jednak Motorola ich nie przekonuje, a używane modele z serii Galaxy Z Flip jeszcze bardziej. Jakiej specyfikacji możemy się zatem spodziewać po Phantom V Flip 5G?

Nowinka w świecie składaków

Źródłem informacji o parametrach technicznych nadchodzącego smartfona Tecno jest użytkownik Twittera/X Paras Guglani. Choć niektóre fragmenty zakulisowej specyfikacji pojawiały się już wcześniej w internetowym obiegu, możemy to potraktować jako przypominajkę i potwierdzenie, że coś jest na rzeczy.

Wiedzieliśmy już więc, że Phantom V Flip zadebiutuje z Androidem 13 na pokładzie, a łączna pojemność baterii wyniesie 3900 mAh. Oczywistą oczywistością było też zastosowanie gniazda USB typu C (jak w nowych iPhone’ach 😉). Wpis z platformy społecznościowej potwierdził również obecność trzech aparatów: 64 Mpix z autofocusem i 13 Mpix na zewnątrz oraz 32 Mpix wewnątrz urządzenia.

Główny wyświetlacz AMOLED zaoferuje przekątną 6,9 cala i rozdzielczość 1080 na 2640 pikseli. Zewnętrzny ekran, umieszczony wewnątrz pierścienia z aparatami, przypomina specyfikacją te ze smartwatchy. Mierzy bowiem 1,32 cala i oferuje rozdzielczość 466 na 466 pikseli. Choć nazwa układu mobilnego nie pada w opisie, to wiemy, że Phantom V Flip 5G otrzyma chipset MediaTek Dimensity 8050, 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej.

Udostępniona przedpremierowo specyfikacja sugeruje, że użytkownicy nie będą w stanie rozszerzyć miejsca na dane za pomocą karty microSD. Na szczęście przesyłanie danych bezprzewodowo powinno być szybkie i przyjemne dzięki obecności modułu 5G, Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 i 5 GHz oraz Bluetooth w wersji 5.3. Tecno Phantom V Flip 5G trafi na rynek w trzech kolorach – czarnym, białym i fioletowym.

Pierwszy składany w formie klapki smartfon firmy ma zadebiutować już 22 września 2023 roku. Cena i rynki, na których oficjalnie pojawi się Phantom V Flip 5G, nie są jeszcze znane, ale skoro chiński producent oficjalnie sprzedaje swoje urządzenia w Polsce, to pojawienie się składaka na polskich półkach nie jest wykluczone.