smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: @OnLeaks)

Huawei ma dość „oryginalny” plan wobec serii Huawei P50

Wbrew niedawnym doniesieniom, Huawei nie zamierza pozbywać się serii P ze swojej oferty. Producent w pocie czoła pracuje nad najnowszą generacją i już niedługo zaprezentuje rodzinę Huawei P50. Najnowsze doniesienia na jej temat brzmią zaskakująco.

Reklama

Mimo że premiera rodziny Huawei P50 zbliża się coraz większymi krokami, wciąż wiemy o niej stosunkowo niewiele, mimo że w przeszłości pojawiło się niejedno doniesienie na jej temat. Najnowsze informacje są dość… niespodziewane, bo zapowiada się na to, że Huawei planuje wprowadzić spore zmiany w swojej flagowej linii.

Seria Huawei P50 nie będzie taka, jak linia Huawei P40 i poprzednie

Według informacji, dostarczonych przez użytkownika serwisu Twitter, który posługuje się nickiem Teme (特米), rodzina Huawei P50 będzie składać się z trzech modeli: podstawowego oraz dwóch z dopiskiem (kolejno) „Pro” i „Pro+”. Fakt, to nic szczególnie zaskakującego, bo z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia w zeszłym roku (zob. Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+).

Jednak według leakstera, nowa generacja zostanie zupełnie inaczej zhierarchizowana, ponieważ tym razem podstawowy model będzie czymś na kształt wersji „lite”, podczas gdy regularnym flagowcem zostanie Huawei P50 Pro. Z kolei Huawei P50 Pro+ będzie tym, czym do tej pory były smartfony z samym dopiskiem „Pro”.

smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Tak będzie wyglądał przód modelu Huawei P50 Pro (źródło: @OnLeaks)

Model podstawowy, podobnie jak Huawei Mate 40, zostanie wyposażony w słabszy procesor HiSilicon Kirin 9000E. Wersje z dopiskami „Pro” i „Pro+” otrzymają nieco wydajniejszy układ HiSilicon Kirin 9000 (różnią się one liczbą rdzeni NPU i GPU, oprócz tego są już identyczne).

Teme (特米) podaje też, że tzw. selling points (najmocniejsze strony, które zrobią wrażenie na klientach i skłonią ich do zakupu) mają stanowić jakość wyświetlanego obrazu oraz jeszcze bardziej zaawansowane możliwości fotograficzne i… wysoka wydajność w grach.

Co ciekawe, leakster podał również prawdopodobną datę premiery serii Huawei P50mamy się jej spodziewać między 26 a 28 marca 2021 roku. Wydaje się to realne, ponieważ poprzednie generacje debiutowały w podobnym terminie, a ponadto projekt smartfonów (podobno) został już praktycznie sfinalizowany i lada chwila rozpocznie się ich masowa produkcja.

W związku z tym ostatnim możemy się spodziewać, że wkrótce zacznie pojawiać się sporo informacji na temat nadchodzących flagowców marki Huawei, w tym ich zdjęcia, które ujawnią cały design.