iQOO logo (fot. Vivo)

iQOO Neo 5 zapowiada się rewelacyjnie. Gracze będą wniebowzięci

Marka iQOO, która należy do Vivo, nieustannie podnosi poprzeczkę. Producent już wielokrotnie zachwycił i nie zamierza przestać. Już za kilka dni zadebiutuje iQOO Neo 5, który z pewnością stanie się obiektem pożądania graczy.

Marka iQOO została powołana do życia przez Vivo już ponad dwa lata temu i od tego czasu wprowadziła na rynek kilka smartfonów, w większości skierowanych do hardkorowych graczy, aczkolwiek nie tylko. Producent nieustannie zaskakuje, a nadchodzący iQOO Neo 5, którego premiera już za kilka dni, zapowiada się nie mniej atrakcyjnie.

iQOO Neo 5 zapowiada się rewelacyjnie. Gracze będą wniebowzięci

Chińscy producenci mają w zwyczaju z dużym wyprzedzeniem podgrzewać atmosferę przed premierą nowego smartfona i nie inaczej jest w tym przypadku. Marka iQOO publikuje kolejne informacje na temat swojej nadchodzącej nowości i okazuje się, że model iQOO Neo 5 zaoferuje coś, co bardzo trudno spotkać w tym segmencie.

Producent udostępnił grafikę, która przedstawia panel przedni nowego smartfona, a także kilka szalenie interesujących informacji na temat zastosowanego w nim wyświetlacza. Jak możecie zobaczyć na załączonej poniżej grafice, ekran będzie płaski, a w jego górnej, pośrodku, znajdzie się okrągły otwór na aparat do selfie i rozmów wideo.

smartfon Vivo iQOO Neo 5 smartphone
źródło: iQOO via GSMArena

Ciekawsza jest jednak specyfikacja wyświetlacza OLED, ponieważ – jak ujawniła przedpremierowo marka iQOO – w tym modelu zastosowana zostanie technologia próbkowania dotyku z częstotliwością aż 1000 Hz! Aktualnie coś podobnego oferuje jedynie iQOO 7 (producent dodał tę funkcję w jednej z pierwszych aktualizacji oprogramowania, ponieważ w momencie premiery informował o „jedynie” 300 Hz).

Dzięki tak wysokiej częstotliwości próbkowania dotyku, ruchy palca użytkownika będą śledzone szybciej niż w mgnieniu oka, co podczas grania może mieć kluczowe znaczenie w wielu sytuacjach. Oprócz tego, wysoka będzie również częstotliwość odświeżania obrazu – iQOO zapowiedziało, że ma wynosić 120 Hz (co jednak nie jest rekordową wartością, bo w smartfonach Nubia Red Magic 6 sięga ona aż 165 Hz).

Ponadto ekran w iQOO Neo 5 będzie miał rozdzielczość 1080p, szczytową jasność na poziomie 1300 nitów, kontrast 6000000:1 i wsparcie dla formatu HDR10+. Do tego ma on wykorzystywać też technologię MEMC i funkcję konwersji w czasie rzeczywistym obrazu SDR do HDR.

iQOO Neo 5
źródło: iQOO Weibo

Wiemy też już, że specyfikacja iQOO Neo 5 obejmie także procesor Qualcomm Snapdragon 870, pamięć flash typu UFS 3.1, do 12 GB RAM (dzięki technologii Memory Fusion ma to być odpowiednikiem 15 GB RAM) oraz dwukomorowy akumulator o łącznej pojemności 4400 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 66 W (w zestawie znajdzie się zasilacz 66 W ze wsparciem dla 45 W PD).

Premiera iQOO Neo 5 już 16 marca 2021 roku w Chinach.