Dwa nowe tablety Samsunga na horyzoncie. Jeden podobno będzie się dało obsłużyć jedną ręką

Każdy nowy tablet na rynku wzbudza zainteresowanie, ponieważ nie debiutuje ich na nim zbyt wiele. Wiemy, że Samsung wprowadzi do sprzedaży co najmniej kilka modeli. I choć stanie się to dopiero za kilka miesięcy, to są już pierwsze informacje na temat Galaxy Tab S7 Lite i Galaxy Tab A7 Lite.

W 2020 roku segment tabletów doświadczył prawdziwego renesansu, ale zdaniem obserwatorów rynku, trend ten osłabnie w 2021 roku. Mimo to, w nadchodzących miesiącach do sprzedaży trafi wiele nowych modeli, w tym od Samsunga. Według nieoficjalnych informacji, producent już pracuje nad serią Galaxy Tab S8, a także modelami z nieco niższej półki – Galaxy Tab S7 Lite i Galaxy Tab A7 Lite.

Tablety Samsung Galaxy Tab S7 Lite i Galaxy Tab A7 Lite na horyzoncie. Co już o nich wiemy?

Pierwsze informacje na temat Galaxy Tab S7 Lite pojawiły się już miesiąc temu, jednak najnowsze zdradzają kolejne szczegóły. Okazuje się, że na premierę tego tabletu, podobnie jak na debiut Galaxy Tab A7 Lite, poczekamy aż do czerwca 2021 roku, czyli kilka długich miesięcy.

Już teraz wiemy jednak, że tablet zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 12,4 cala, podobnie jak Galaxy Tab S7+. I tak samo, jak w przypadku wyżej pozycjonowanego modelu, w sprzedaży pojawi się również wersja z modemem 5G. Niestety nie wiadomo jeszcze, jaki procesor Samsung zastosuje.

Samsung Galaxy Tab S7 Lite 5G tablet
źródło: WalkingCat

Warto tu przypomnieć, że pierwsze doniesienia na temat Galaxy Tab S7 Lite sugerowały, że model ten może być dostępny w dwóch rozmiarach. Niewykluczone więc, że na rynku zadebiutuje też wersja z mniejszym ekranem, podobnym do tego w Galaxy Tab S7, tj. 11 cali.

Kolejnym, nowym tabletem Samsunga, ma być Galaxy Tab A7 Lite z wyświetlaczem o przekątnej 8,7 cala. Co ciekawe, jak możecie zobaczyć na załączonej poniżej grafice, według producenta ekran będzie się dało obsłużyć… jedną ręką. Nie do końca jestem w stanie w to uwierzyć, no ale może komuś faktycznie uda się ta sztu(cz)ka.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite tablet
źródło: WalkingCat

Niestety, nie mamy więcej informacji na temat specyfikacji Galaxy Tab S7 Lite i Galaxy Tab A7 Lite. Oba tablety mają jednak zadebiutować dopiero w czerwcu 2021 roku, zatem bardzo możliwe, że do tego czasu pojawią się nowe informacje, które zdradzą kolejne parametry nadchodzących nowości.