(fot. pexels.com)

Nowe iPady Pro również mogą otrzymać wątpliwie atrakcyjną wysepkę

Prawdopodobnie najbardziej zauważalną zmianą w tegorocznych iPhone’ach będzie nowy moduł kamery. Nieoficjalne informacje wskazują, że Apple zamierza zastosować trzy obiektywy, które znajdą się na niezbyt ładnej wysepce. Niestety, podobny los może spotkać iPady z linii Pro.

Nowa kamera w iPhone’ach 11

W iPhone’ach, które zostaną zaprezentowane już w następnym miesiącu, Apple ma skupić się przede wszystkim na zwiększeniu możliwości głównej kamery. Miejmy nadzieję, że zauważalną poprawę zobaczymy w zdjęciach nocnych, bowiem właśnie pod tym względem smartfony z Cupertino odstają od topowych konkurentów z Androidem.

Reklama

Modele, które zastąpią XS i XS Max, mają mieć trzy obiektywy. Z kolei najtańszy wariant, który pojawi się jako następca XR, ma mieć teraz dwa obiektywy. Jak już wspomniałem we wstępie, wszystkie trzy nowe smartfony, oprócz dodatkowego obiektywu, będą mieć sporych rozmiarów, kwadratową wysepkę z tyłu obudowy.

Liczne opinie w internecie wyraźnie pokazują, że zmiany we wzornictwie raczej nie zostaną zbyt dobrze przyjęte. Nie brakuje bowiem komentarzy, że tegoroczne iPhone’y będą najbrzydszymi w historii.

Wysepka pojawi się również na plecach iPadów Pro?

Nowy raport dostarczony przez serwis Macotakara, który ma już na koncie kilka sprawdzonych informacji o produktach Apple, wskazuje, że iPad Pro może w tym roku zyskać kamerę zbudowaną z trzech obiektywów.

Czy właśnie tak będą wyglądać nowe iPady Pro? (fot. Macotakara)

Nie tylko iPady Pro mają otrzymać bardziej rozbudowaną kamerę. Nowy, 10,2-calowy model podstawowego iPada ma zapewnić kamerę złożoną z dwóch obiektywów. Nie chodzi wyłącznie o zapewnienie wyższej jakości zdjęć. Większa liczba obiektywów najpewniej zostanie wykorzystana do jeszcze lepszej obsługi rozszerzonej rzeczywistości, która ostatnio jest coraz wyraźniej promowana przez Apple.

W związku z tym, że iPady Pro niedawno przeszły znaczącą zmianę wzornictwa, to nie należy spodziewać się rewolucji w tym roku. Niewykluczone, że podobnie jak w przypadku iPhone’ów, główne nowości zobaczymy w możliwościach nowej kamery.

Jeśli faktycznie firma Tima Cooka zdecyduje się na trzy obiektywy w iPadach Pro, to prawdopodobnie zostaną one umieszczone na wysepce zbliżonej do tej z iPhone’ów. Niestety, raczej będzie ona wyraźnie wystawać i przeszkadzać podczas używania nowych tabletów Apple.

Polecamy również:

Wszystkie iPhone’y w 2020 roku z obsługą 5G i paczką większych nowości

źródło: 9to5Mac, Macotakara