Premiera nowego iPada Pro - największymi nowościami Face ID i USB-C oraz brak Touch ID | Tabletowo.pl

Premiera nowego iPada Pro – największymi nowościami Face ID i USB-C oraz brak Touch ID

Dołącz do dyskusji 0

Premiery nowego iPada Pro spodziewaliśmy się już we wrześniu, podczas tej samej konferencji, na której zadebiutowały Apple Watch series 4, iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Apple wtedy go jednak nie pokazało, ale zrobiło to dzisiaj.

Na wstępie Apple pochwaliło się, że do tej pory sprzedało już 400 milionów iPadów, a tylko w zeszłym roku do rąk klientów trafiło więcej iPadów niż PeCetów wszystkich innych producentów razem wziętych. Dziś jednak koncern z Cupertino zaprezentował nowego iPada Pro. Podobno jest najlepszym iPadem Pro ever.

Urządzenie wyposażono w wyświetlacz Liquid Retina, który ma zaokrąglone rogi. Dzięki temu wypełnia on większą część panelu przedniego. Ekran ma przekątną – w zależności od wersji – 11 cali lub 12,9 cala. Na pokładzie znalazło się też Face ID, które zastąpi czytnik linii papilarnych Touch ID. Według deklaracji Apple, rozwiązanie to ma działać w każdej orientacji. Nowe iPady Pro mają grubość 5,9 mm.

iPad Pro 2018

Sercem urządzeń jest nowy procesor Apple A12X, produkowany z wykorzystaniem 7-nm procesu technologicznego. Na jego pokładzie znajduje się 10 miliardów tranzystorów oraz nowy chip Neural Engine. GPU jest siedmiordzeniowy, a CPU ośmiordzeniowy. Pamięć wbudowana może mieć natomiast pojemność nawet 1 TB.

W najnowszych iPadach Pro Apple zastosowało również USB-C, które zastąpiło port Lightning. Co ciekawe, tablet może posłużyć także jako powerbank. Oczywiście nie zabrakło wsparcia dla rysika Apple Pencil – jego najnowszą generację przyczepia się za pomocą wbudowanych weń magnesów do krawędzi urządzenia i w ten sposób też ładuje go bezprzewodowo, dzięki czemu stylus zawsze jest naładowany i gotowy do pracy.

Na pokładzie najnowszych iPadów Pro są też Bluetooth 5.0 i aparat 12 Mpix oraz wsparcie dla platformy rozszerzonej rzeczywistości.

Ceny zaczynają się od 799 dolarów (11″) lub 999 dolarów (12,9″). Przedsprzedaż rusza już dzisiaj. Oba tablety dostępne będą czterech konfiguracjach: 1 TB, 512 GB, 256 GB i 64 GB.

Aktualizacja – polskie ceny

Tyle kosztują zaprezentowane dziś przez Apple nowości: iPady Pro 11″ i 12,9″, MacBook Air oraz Mac mini

Źródło: Apple

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona