Możecie nie wierzyć, ale ludzie bardzo chętnie będą kupować nowe iPhone’y | Tabletowo.pl

Możecie nie wierzyć, ale ludzie bardzo chętnie będą kupować nowe iPhone’y

Dołącz do dyskusji 0

Na początku minionego tygodnia, dokładnie we wtorek, 10 września, Apple zaprezentowało nowe iPhone’y. Następnie w piątek ruszyła ich przedsprzedaż. Według informacji dostarczonych przez cenionego analityka, sprzedaż tegorocznych modeli ma być wyższa niż oczekiwano.

Nowe kolory cieszą się wysoką popularnością

Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych informacji o produktach Apple, tym razem opublikował raport dotyczący popytu na iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i modelu 11 Pro Max.

Analityk, opierając prognozy w dużej mierze na wysyłkach ze sklepów online, zwraca uwagę na duże zapotrzebowanie na nowe kolory iPhone’ów. Wysokim zainteresowaniem ma bowiem cieszyć się iPhone 11 Pro w kolorze nocnej zieleni, a także iPhone 11 w wersji zielonej i fioletowej.

Kuo dodaje, że obecne problemy z produkcją szkła w kolorze zielonym mogą dodatkowo przełożyć się na niższą dostępność nowych wersji kolorystycznych tegorocznych iPhone’ów. Popyt na droższego iPhone’a 11 Pro ma być wyższy w Stanach Zjednoczonych. Z kolei najtańszy z nowych iPhone’ów, model oznaczony po prostu liczbą 11, ma cieszyć się szczególnym zainteresowaniem na rynku chińskim.

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPad 10.2″, Apple Watch series 5 – ceny w Polsce

W związku z pozytywnymi wstępnymi danymi, TF Securities podniosło szacunki dotyczące sprzedaży iPhone’ów w 2019 roku. Aktualne prognozy wskazują sprzedaż na poziomie 70-75 mln sztuk zamiast wcześniejszych 65-70 mln.

Niewykluczone, że sprzedaż napędzi przede wszystkim iPhone 11. Po pierwsze, otrzymał on zestaw usprawnień względem poprzednika. Po drugie, Apple zdecydowało się na obniżenie ceny – 699 dolarów (3599 złotych) względem 749 dolarów (3729 złotych) za iPhone’a XR w dniu premiery. Po trzecie, zeszłoroczny iPhone XR udowodnił już, że klienci chętnie sięgają po tańszego iPhone’a.

Jak z dostępnością nowych iPhone’ów?

Mimo iż raport Ming-Chi Kuo wskazuje na wyższe zainteresowanie nowymi iPhone’ami niż oczekiwano, to opóźnienia w dostawie nie są duże. Według oficjalnego sklepu online Apple, obecnie na iPhone’a 11 Pro w kolorze zielonym trzeba czekać do 2-10 października. Identycznie wygląda termin dostawy wersji czarnej i srebrnej. Z kolei złoty iPhone 11 Pro powinien zostać dostarczony już 25-27 września.

Co ciekawe, w przypadku iPhone’a 11 w wydaniu zielonym lub fioletowym, po wybraniu wersji 64 GB, nie widać żadnych większych opóźnień w dostawie. Smartfon powinien dotrzeć do klientów jeszcze przed końcem września.

Polecamy również:

Nowe iPhone’y teoretycznie mają ładowanie zwrotne, ale praktycznie już nie

źródło: 9to5Mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona