smartfon iPhone 11 smartphone
iPhone 11 (fot. Apple)

Możecie nie wierzyć, ale ludzie bardzo chętnie będą kupować nowe iPhone’y

Na początku minionego tygodnia, dokładnie we wtorek, 10 września, Apple zaprezentowało nowe iPhone’y. Następnie w piątek ruszyła ich przedsprzedaż. Według informacji dostarczonych przez cenionego analityka, sprzedaż tegorocznych modeli ma być wyższa niż oczekiwano.

Nowe kolory cieszą się wysoką popularnością

Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych informacji o produktach Apple, tym razem opublikował raport dotyczący popytu na iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i modelu 11 Pro Max.

Analityk, opierając prognozy w dużej mierze na wysyłkach ze sklepów online, zwraca uwagę na duże zapotrzebowanie na nowe kolory iPhone’ów. Wysokim zainteresowaniem ma bowiem cieszyć się iPhone 11 Pro w kolorze nocnej zieleni, a także iPhone 11 w wersji zielonej i fioletowej.

Kuo dodaje, że obecne problemy z produkcją szkła w kolorze zielonym mogą dodatkowo przełożyć się na niższą dostępność nowych wersji kolorystycznych tegorocznych iPhone’ów. Popyt na droższego iPhone’a 11 Pro ma być wyższy w Stanach Zjednoczonych. Z kolei najtańszy z nowych iPhone’ów, model oznaczony po prostu liczbą 11, ma cieszyć się szczególnym zainteresowaniem na rynku chińskim.

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPad 10.2″, Apple Watch series 5 – ceny w Polsce

W związku z pozytywnymi wstępnymi danymi, TF Securities podniosło szacunki dotyczące sprzedaży iPhone’ów w 2019 roku. Aktualne prognozy wskazują sprzedaż na poziomie 70-75 mln sztuk zamiast wcześniejszych 65-70 mln.

Niewykluczone, że sprzedaż napędzi przede wszystkim iPhone 11. Po pierwsze, otrzymał on zestaw usprawnień względem poprzednika. Po drugie, Apple zdecydowało się na obniżenie ceny – 699 dolarów (3599 złotych) względem 749 dolarów (3729 złotych) za iPhone’a XR w dniu premiery. Po trzecie, zeszłoroczny iPhone XR udowodnił już, że klienci chętnie sięgają po tańszego iPhone’a.

Jak z dostępnością nowych iPhone’ów?

Mimo iż raport Ming-Chi Kuo wskazuje na wyższe zainteresowanie nowymi iPhone’ami niż oczekiwano, to opóźnienia w dostawie nie są duże. Według oficjalnego sklepu online Apple, obecnie na iPhone’a 11 Pro w kolorze zielonym trzeba czekać do 2-10 października. Identycznie wygląda termin dostawy wersji czarnej i srebrnej. Z kolei złoty iPhone 11 Pro powinien zostać dostarczony już 25-27 września.

Co ciekawe, w przypadku iPhone’a 11 w wydaniu zielonym lub fioletowym, po wybraniu wersji 64 GB, nie widać żadnych większych opóźnień w dostawie. Smartfon powinien dotrzeć do klientów jeszcze przed końcem września.

Polecamy również:

Nowe iPhone’y teoretycznie mają ładowanie zwrotne, ale praktycznie już nie

źródło: 9to5Mac