Tablet Amazon ma być (rzekomo) znacznie tańszy od iPada - Tabletowo.pl

Tablet Amazon ma być (rzekomo) znacznie tańszy od iPada

Tabletowo.pl Tablet Amazon ma być (rzekomo) znacznie tańszy od iPada Nowości Plotki / Przecieki

Praktycznie odkąd pojawiły się w sieci pierwsze informacje na temat trwających prac nad tabletami Amazon spekulowano, że będą to tanie urządzenia, cenowo spokojnie mogące rywalizować z pozostałymi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Im bliżej prezentacji modeli (a wierzymy, że tej doczekamy się jeszcze w tym roku), tym bardziej zagraniczne portale utwierdzają nas w przekonaniu, że Amazon będzie chciał powalczyć przede wszystkim niską ceną. Oby tylko nie przełożyło się to ostatecznie na mierne parametry techniczne, choć tego raczej bym się po Amazonie nie spodziewała (biorąc choćby pod uwagę stosunek danych technicznych i ceny czytnika Kindle).

Na pewno pamiętacie, jak do sieci przeciekły prawdopodobne ceny urządzeń od ojca sukcesu Kindle. Wtedy spekulowano, że koszt będzie następujący: za Amazon Coyote (7″) – 349 dolarów, natomiast za Amazon Hollywood (10″) – 449 dolarów. Czyżby miało być jeszcze taniej?

Według najnowszych informacji, jeden z nadchodzących tabletów Amazon ma być znacznie tańszy od iPada. I to nie o kilkanaście czy kilkadziesiąt zielonych, ale rzekomo o „kilkaset dolarów”. Ciekawe, prawda? A to może oznaczać, że jego cena może wynosić 300-400 dolarów (skoro cena nowego iPada 2 zaczyna się od 499 zielonych – jeśli oczywiście cena najtańszego modelu brana jest pod uwagę w tym przypadku). Ile jest w tym prawdy – jak zawsze – trudno ocenić.

Firma Amazon uważana jest za jedną z niewielu, która jest w stanie zagrozić Apple i jego dominacji na rynku tabletów. Jestem bardzo ciekawa jak sytuacja rozwinie się w rzeczywistości. Nie mogę się doczekać poznania tabletów Amazon – zarówno ich designu, parametrów technicznych (tych ostatecznych, wraz z listą oferowanych za darmo aplikacji, jak np.: Amazon Appstore, Kindle eBook store, Amazon Cloud Drive i wiele innych), jak i cen, na które – nie ukrywajmy – zwraca uwagę znaczna część społeczeństwa. Na szczęście, jak wykazała przeprowadzona przez nas jakiś czas temu ankieta, Czytelnicy Tabletowo.pl za najważniejsze uważają dane techniczne.

Plotki sugerują, że jeden z tabletów Amazon ma zadebiutować we wrześniu lub w październiku. Czekamy z niecierpliwością!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nadchodzących urządzeń Amazon – zajrzyjcie m.in. tu, tu czy tu

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona