Ważne

Przy zakupie tabletu kierujecie się… specyfikacją!

Specyfikacja to pierwsza rzecz, na którą patrzycie przy zakupie tabletu internetowego. Tak wynika z ankiety, która przeprowadziliśmy wśród Czytelników Tabletowo niewiele ponad tydzień temu.

Wzięło w niej udział 1591 głosujących z których 16.53% uznało, że konfiguracja urządzenia jest najważniejsza. Drugie miejsce zajął system operacyjny (13.76%), a trzecie cena (13.2%). Tuż za podium znalazła się wielkość ekranu, recenzje w Internecie i prasie fachowej, jakość wykonania oraz marka.

Otrzymaliśmy od Was także wiele innych, własnych odpowiedzi. Należały do nich między innymi: czas pracy na baterii design, bezpieczeństwo, nakładka graficzna, ilość i jakość dostępnych aplikacji, dostępność, ilość złącz, waga i wymiary oraz… wszystko powyższe. :)

Szczerze mówiąc jesteśmy zaskoczeni wynikami przeprowadzonej ankiety. Wyraźnie wynika z nich, że Polacy przestali kierować się wyłącznie ceną i wolą zapłacić więcej, a otrzymać urządzenie z dobrą specyfikacją i systemem operacyjnym. Cieszy nas ten fakt niezmiernie, ponieważ budzi nadzieje na przyszłość i tworzy perspektywę szybkiego i gwałtownego rozwoju rynku oraz zwiększonej atrakcyjności dla producentów tabletów internetowych.

Oby tak dalej! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie i zapraszamy do głosowania w kolejnych.

Komentarze

 • rootpl

  Ja tam w sumie kieruję się wszystkim po trochu ale takiej opcji nie było :)

 • rika

  Fajna opcją są tablety Kiano, jak dla mnie marka traci na znaczeniu, a liczą się parametry, tak w temacie.

 • Gooday

  Specyfikacja czyli co konkretnie?
  Taka odpowiedz ktora nic nie mowi…

 • sizitaa

  Dla mnie ważne jest chyba wszystko, nie wyobrażam sobie tabletu, który jest technicznie genialny a wygląda beznadziejnie. a co to jest Kiano? To jakaś nowa marka?

 • andrejej

  To nowa marka na polskim rynku. Widziałem, że dwie linie wypuścili jak na razie. Jeśli chodzi o parametry to raczej ok. Ale Blade jest dla mnie zdecydowanie bardziej profesjonalną opcją.

 • podniesiona brew

  ta linia Zip to bardziej dla nastolatków. Można kupić na komunie dziecku :) ale spoko, przecież takie gadżety są idealne !
  Blade faktycznie wygląda bardziej profesjonalnie. Ciekawe jak hula. przydałoby sie obejrzeć.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona