Tablety Amazon - wiemy więcej. Zapowiadają się bardzo ciekawie! - Tabletowo.pl

Tablety Amazon – wiemy więcej. Zapowiadają się bardzo ciekawie!

Tabletowo.pl Tablety Amazon - wiemy więcej. Zapowiadają się bardzo ciekawie! Nowości Plotki / Przecieki

Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie pojawiały się myśli, że żaden z producentów nie jest w stanie stworzyć tabletu, który mógłby spokojnie zawalczyć z iPadem 2 – możesz bić się w piersi. Wszystko wskazuje na to, że jednym z głównych jego rywali będzie… jeden z tabletów Amazonu! Wielokrotnie już pisaliśmy, że tak właśnie może być, ale dotychczas były to wyłącznie puste, nieuzasadnione słowa. Ale nie tym razem! Do sieci przeciekły pierwsze, szczątkowe informacje na temat dwóch urządzeń tej firmy, dzięki którym możemy domniemywać, że będzie to naprawdę mocny i ciekawy sprzęt.

Pierwszym z modeli ma być tablet o kodowej nazwie Coyote. Ma to być model ze średniej półki, pracujący w oparciu o dwurdzeniowy procesor Tegra 2 (czyli w sumie nic nowego).

Zdecydowanie lepiej zapowiada się drugi z modeli. Tablet nazwany Hollywood ma być wydajnym sprzętem dla wymagających. Jego sercem ma być czterordzeniowa nVidia T30 Kal-El. Co ciekawe, ma zapewniać pięć razy większą wydajność niż dwurdzeniowa Tegra 2. Wow!

Na więcej informacji na temat powyższych urządzeń niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najbardziej interesuje nas przekątna ekranów obu modeli i czas pracy baterii, bo co do systemu operacyjnego raczej nie mamy wątpliwości – będzie to Android, niewiadomą na razie pozostaje wersja (najprawdopodobniej – Honeycomb lub Ice Cream Sandwich).

Mimo tak niewielu informacji na temat powyższych urządzeń spokojnie można powiedzieć,  że tablety Amazonu zapowiadają się naprawdę ciekawie – zwłaszcza demon prędkości, jakim ma być Hollywood.

Kiedy premiera? Sugerując się informacjami na temat debiutu nVidia Kal-El i Ice Cream Sandwich można wnioskować, że dopiero pod koniec roku. Trzeba jednak pamiętać, że są to wyłącznie plotki, które nie muszą znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Kto wie, może Amazon nas zaskoczy i któryś z modeli trafi do sprzedaży wcześniej (zwłaszcza ten z Tegrą 2)?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona