Ważne

Tablety Amazon – wiemy więcej. Zapowiadają się bardzo ciekawie!

Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie pojawiały się myśli, że żaden z producentów nie jest w stanie stworzyć tabletu, który mógłby spokojnie zawalczyć z iPadem 2 – możesz bić się w piersi. Wszystko wskazuje na to, że jednym z głównych jego rywali będzie… jeden z tabletów Amazonu! Wielokrotnie już pisaliśmy, że tak właśnie może być, ale dotychczas były to wyłącznie puste, nieuzasadnione słowa. Ale nie tym razem! Do sieci przeciekły pierwsze, szczątkowe informacje na temat dwóch urządzeń tej firmy, dzięki którym możemy domniemywać, że będzie to naprawdę mocny i ciekawy sprzęt.

Pierwszym z modeli ma być tablet o kodowej nazwie Coyote. Ma to być model ze średniej półki, pracujący w oparciu o dwurdzeniowy procesor Tegra 2 (czyli w sumie nic nowego).

Zdecydowanie lepiej zapowiada się drugi z modeli. Tablet nazwany Hollywood ma być wydajnym sprzętem dla wymagających. Jego sercem ma być czterordzeniowa nVidia T30 Kal-El. Co ciekawe, ma zapewniać pięć razy większą wydajność niż dwurdzeniowa Tegra 2. Wow!

Na więcej informacji na temat powyższych urządzeń niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najbardziej interesuje nas przekątna ekranów obu modeli i czas pracy baterii, bo co do systemu operacyjnego raczej nie mamy wątpliwości – będzie to Android, niewiadomą na razie pozostaje wersja (najprawdopodobniej – Honeycomb lub Ice Cream Sandwich).

Mimo tak niewielu informacji na temat powyższych urządzeń spokojnie można powiedzieć,  że tablety Amazonu zapowiadają się naprawdę ciekawie – zwłaszcza demon prędkości, jakim ma być Hollywood.

Kiedy premiera? Sugerując się informacjami na temat debiutu nVidia Kal-El i Ice Cream Sandwich można wnioskować, że dopiero pod koniec roku. Trzeba jednak pamiętać, że są to wyłącznie plotki, które nie muszą znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Kto wie, może Amazon nas zaskoczy i któryś z modeli trafi do sprzedaży wcześniej (zwłaszcza ten z Tegrą 2)?

źródło

Komentarze

 • Jak długo 5 razy szybciej nie oznacza równocześnie 3 razy krócej i 2 razy drożej – to jestem zainteresowany :-)

 • Jedna z plotek mówiła że Amazon zaprezentuje swoje tablety przed wakacjami … ;-) czyżby się z tego wycofali?

 • Bart

  Hę? i tylko z tego powodu że będzie 5x szybszy mam wnosić, że to będzie iPad killer? Jest już mnóstwo tabletów które mogą dużo więcej niż iPad, ale jakoś jego pozycja nie słabnie…

  • Nie, nie tylko. Biorąc pod uwagę to, że Kindle jest najpopularniejszym czytnikiem książek elektronicznych, a kosztuje grosze, można się spodziewać, że i w przypadku tabletów Amazon będzie oferował świetne parametry w przyzwoitej cenie.

   • + usługa Amazon Prime (nie zdziwie się jeśli będzie wliczona w cenę tabletu, bo w USA nielimitowany dostęp do streamingu video z Amazonu to ok. $100 rocznie).

  • agn

   wiesz, mimo ze vw golf 3 ma miano dresowozu to jego popularność też nie słabnie.

   • Oj… mam vw golfa 3… i za dresa się nie uważam :p (eh, te stereotypy…) ;-)

    • człowiek z Cro-Magnon

     uuuu, najbardziej niekobiece auto świata …

     • Odpowiem przewrotnie: a czy kobiece jest interesowanie się tabletami? ;-)

 • dam

  Ja tam nie oczekuję iPad killera.
  Ważne jest to aby androidowe tablety zyskały dużą popularność (wielka nadzieja w najnowszych produktach Asusa, Samsunga, Acera i właśnie Amazonu) po to aby programiści się obudzili i dostrzegli w tym systemie potencjał.
  Dopiero jak będą aplikacje będzie można się przymierzać do szukania iPad killera!!!

 • ghostcat

  echh. ma być…. ma mieć…. Naprawdę producenci (wszyscy) wystawiają cierpliwość potencjalnych klientów na ciężką próbę. Chętnie bym kupił jakiegoś taba z andkiem HC, choć by mieć jakieś porównanie z ipadem w dłuższym użytkowaniu. Mógłbym jeszcze trochę poczekać na solidne aplikacje, ale tu ani jednego ani drugiego. :-(

 • Odrobinę krytycyzmu pliz. Ktoś tu mówi o ipad killerach pod koniec roku? W informatyce to już inna epoka… Porównując do człowieka, to jeden już chodzi, a drugiemu dopiero główkę widać…

 • lost

  Bardzo ciekawa jest strategia Nvidii. Kto teraz wyda fortunę na tablet z Androidem, jeśli już mamy szumne zapowiedzi, że wkrótce jego sprzęt będzie archaiczny. A potem się dziwią, że słabo się sprzedają. jeśli ktoś wierzy, że w jakimś najbliższym czasie jakikolwiek tablet odniesie większy sukces komercyjnu niż iPad, to powinien zmienić branżę w której pracuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona