Ważne

Tablet Amazon z ekranem obsługiwanym tylko przez dwa palce?

Tablety od Amazon są jednymi z najbardziej oczekiwanych na rynku. I choć oficjalnie na ich temat nie wiadomo zupełnie nic, z niecierpliwością i wielką ciekawością wypatrujemy kolejnych informacji. Dlaczego? Patrząc na sprzedaż Kindle, najpopularniejszego czytnika książek elektronicznych, można mieć nadzieję, że Amazon pójdzie w tą samą stronę ze swoimi tabletami – będzie oferował bardzo dobre parametry techniczne w niezłej cenie. Czy aby na pewno tak będzie?

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje, jakoby tablet Amazon miał nie posiadać aparatu. Teraz mamy do czynienia z kolejną ciekawostką – że ekran urządzenia będzie można obsługiwać tylko dwoma palcami (standardem stał się ostatnio 10-punktowy multitouch). Hmm… wiele wskazuje więc na to, że Amazon idzie po kosztach tak, by ostateczna cena tabletu była bardzo konkurencyjna w stosunku do obecnie dostępnych na rynku modeli.

A skoro już o cenie mowa – warto przypomnieć jeszcze wcześniejsze plotki. 7-calowy tablet Coyote ma rzekomo kosztować 349 dolarów (ok. 960 zł). Z kolei jego większy, prawdopodobnie znacznie mocniejszy brat, Hollywood, oferujący ekran o przekątnej 9 lub 10″, ma zostać wyceniony na 449 dolarów (ok. 1235 zł). Ceny okej, ale jeszcze żeby urządzenia posiadały naprawdę zadowalające parametry techniczne…

Oczywiście żadne z powyższych informacji nie zostały przez nikogo oficjalnie potwierdzone. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tabletów Amazon, więcej spekulacji znajdziecie tutaj.

źródło

Komentarze

 • Lost

  Funkcja odblokowania ekranu dwoma palcami jest już w Nokii N9

  • ja

   E?LOST? WTF?

   • Lost

    Sorki, nie wiem czemu przeczytałem ‘odblokowania’ za miast obsługiwania.

 • p.l

  A po co komu więcej niż 2 palce JEDNOCZEŚNIE?
  To nie Apple z 5-cio palcowymi gestami.

  • mej

   Do gier.

   Potrzebujesz mimimum 3 punktowego mt by grać w zręczznościówki, optymalnie 4+.

  • aaa

   Takiego Cut the Rope nie przejdziesz dwoma palcami. :) Albo będzie to BARDZO ciężkie.

   • aaa

    PS. Ale to chyba jedyna gra, która tego mocno potrzebuje – do zręcznościówek można kupić kontroler / klawiaturę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona