Tablet Amazon latem, wyprodukuje go Samsung? - Tabletowo.pl

Tablet Amazon latem, wyprodukuje go Samsung?

Tabletowo.pl Tablet Amazon latem, wyprodukuje go Samsung? Nowości Plotki / Przecieki

Plotki o ostatecznym rywalu iPada, tablecie wyprodukowanym przez Amazon, największego konkurenta Apple iTunes, pojawiły się już jakiś czas temu. Zapewne pamiętacie, że poruszyłem tę kwestię w swoim felietonie na temat sukcesu iPada i urządzeń, które mogłyby zagrozić jego pozycji na rynku. Pokrótce wytłumaczyłem w nim dlaczego tablet Amazon miałby ogromną szansę w starciu z gigantem z Cupertino. Po ogromnym sukcesie czytnika e-booków Kindle, Amazon powinien iść za ciosem i rozszerzyć portfolio o urządzenie, które byłoby w pełni zintegrowane z pozostałymi usługami sklepu: filmami wideo, grami, książkami, muzyką i innymi. Połączenie dobrej reputacji Amazona i odpowiedniej ceny, najlepiej oscylującej w granicy 300$, sprawiłoby, że tablet sprzedawałby się jak ciepłe bułeczki.

Podobnych argumentów użył Peter Rojas, były redaktor serwisu Engadget, który podzielił się informacją o budowie tabletu Amazon. Według niego urządzenie zostanie zaprojektowane i wyprodukowane przez Samsunga, a na pokładzie znajdzie się Android. System najprawdopodobniej nie będzie ociekał miodem, zamiast tego zostanie podkręcony, by zapewnić, cytuję, „ścisłe doświadczenie z użytkowania”. Brzmi to enigmatycznie, ale może znaczyć, że Amazon chce iść w ślady Apple i, kosztem otwartości systemu, skupić się na jego wydajności.

Powiecie, co z tego? Przecież to tylko plotki! Każdy może sobie powiedzieć, że Amazon wprowadzi na rynek własny tablet. Cóż, jeszcze godzinę temu też tak myślałem. Dopóki nie zobaczyłem na Twitterze komentarza Eldara Murtazina, rosyjskiego guru technologicznego mającego dostęp do wszystkich prototypów i informacji z pierwszej ręki, który potwierdził tę plotkę.

Tabletowo.pl Tablet Amazon latem, wyprodukuje go Samsung? Nowości Plotki / Przecieki

Słowa Eldara dają również wskazówkę, że mogła zostać zawarta umowa pomiędzy Google a Amazonem, która polegałaby na dzieleniu się zyskami ze sprzedanych aplikacji.

Dlaczego Samsung miałby wyprodukować tablet Amazon? Przecież działałby na swoją niekorzyść tworząc poważnego konkurenta dla swojej serii Galaxy Tab. Jednak taka możliwość jak najbardziej istnieje i nie jest dla nas niczym nowym – kilka tygodni temu doszły nas słuchy, że oficjalny tablet Google’a wyprodukuje LG. Jednak żadnych szczegółów współpracy pomiędzy tymi wielkimi koncernami nie znamy, są zazdrośnie strzeżone przez wszystkie zaangażowane firmy.

Jak będzie naprawdę? Przekonamy się najprawdopodobniej już tego lata.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona