Samsung nie oszczędza – firma właśnie wydała 8 miliardów dolarów

Kwota ta jest ceną za wykupienie Harman International Industries, jednego z największych dostawców technologii pozwalających na inteligentne łączenie systemów w samochodach oraz znanego wytwórcę urządzeń audio.

Transakcja jest jedną z największych, jakie ostatnio dokonano w świecie technologii. Samsung wyda prawie 8 miliardów dolarów za przejęcie, płacąc 112$ za jedną akcję w gotówce.

Harman doskonale uzupełnia Samsunga pod względem technologii, produktów i rozwiązań. Połączenie jest naturalnym przedłużeniem strategii motoryzacyjnej, którą podjęliśmy jakiś czas temu.
– Oh-Hyun Kwon, prezes Samsung Electronics

Samsung twierdzi, że umowa zapewni firmie znaczący udział w dużym i szybko rozwijającym się rynku połączonych technologii, szczególnie elektroniki samochodowej, która stała się strategicznym priorytetem firmy.

Wykup daje jednocześnie Samusngowi dostęp do wielu marek należących do Harmana: JBL, Harman Kardon, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Infinity i Revel. Harman posiada także licencję na wykorzystanie wizerunku firm Bowers & Wikings oraz Bang & Olufsen w przemyśle motoryzacyjnym.

Inteligentne samochody to coś, co pozostaje w kręgu zainteresowań Samsunga i przejęcie Harmana tylko to potwierdza. Przyniesie to Samsungowi sporo pod względem wykorzystania sprzętu audio, być może również w segmencie mobilnym, i podrzuci kilka dobrych pomysłów w zakresie łączenia ze sobą różnych sprzętów i technologii. Zmiany zapewne będą widoczne zarówno po stronie nowych urządzeń profesjonalnych, jak i również tych przeznaczonych dla szerszego grona odbiorców.

 

źródło: Samsung Newsroom przez PhoneArena, harman.com