Spotify z przydatną funkcją dla użytkowników Androida 10

Wśród nowości w Androidzie 10, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, znalazła się możliwość rozbudowania funkcjonalności powiadomienia wyświetlanego na belce nieodebranych notyfikacji. Funkcję wykorzystała już firma Spotify.

Spotify z paskiem postępu w nowym miejscu

Aplikacje multimedialne, jak odtwarzacze muzyki, mogą w Androidzie od dłuższego czasu wykorzystywać belkę z powiadomieniami. Dzięki temu użytkownik widzi tytuł odtwarzanego utworu, a także zyskuje dostęp do najważniejszych przycisków pozwalających na sterowanie muzyką.

Reklama

Spotify zapewnia użytkownikom Androida przycisk start/pauza oraz poprzedni i kolejny utwór. Dodatkowo pojawia się niewielka ikona serduszka, która służy do dodawania utworu do listy ulubionych. Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy wchodzić do pełnoekranowej aplikacji Spotify, aby przykładowo przełączyć na następną piosenkę.

Użytkownicy Spotify, którzy mają już Androida 10, prawdopodobnie jeszcze rzadziej będą uruchamiać aplikację na pełnym ekranie. Szwedzi postanowili bowiem wykorzystać nową opcję zapewnioną im przez Google. Powiadomienie, oprócz już dostępnych podstawowych przycisków, zyskało podgląd paska postępu.

Spotify na Androidzie 10 (fot. Android Police)

Nie ma już konieczności wchodzenia do aplikacji Spotify, aby przejść do ulubionego fragmentu w utworze. Teraz zrobimy to z poziomu wysuwanej belki z powiadomieniami. Nie jest to oczywiście znacząca zmiana, ale jak najbardziej pozytywnie wpływa na wygodę używania odtwarzacza muzyki.

Nowość nie jest jeszcze dostępna u wszystkich osób z Androidem 10. Według serwisu Android Police, zmiana powinna być widoczna w testowej wersji 8.5.23.675.

Spotify ciągle się rozwija

Szwedzi mogą pochwalić się najpopularniejszą usługą streamingu muzyki, ale konkurencja jest coraz silniejsza. Chociażby Apple Music znalazło już około 60 mln użytkowników. W związku z tym, Spotify nie zwalnia tempa i ciągle wdraża usprawnienia w usłudze i aplikacjach.

Niedawno dowiedzieliśmy się chociażby o wydłużeniu okresu próbnego z jednego do trzech miesięcy. W założeniach ma to pozwolić na zwiększenie liczby osób płacących za wersję premium. Ponadto, firma pracuje nad obsługą Facebook Stories, a także ma współpracować z Apple, aby zapewnić lepszą integrację z Siri.

źródło: Android Police