Spotify z funkcją ulubionego urządzenia i lepszą integracją z Siri

Mimo iż korzystam głównie z urządzeń Apple, to nie mogę przekonać się do usługi Apple Music. Próbowałem podejść dwa razy i zawsze wracałem do Spotify. Niestety, porzucając Apple Music musiałem zrezygnować z całkiem wygodnej obsługi głosowej z użyciem Siri. Niebawem może się to jednak zmienić.

Apple i Spotify mogą razem wprowadzić przydatną funkcję w Siri

Nieoficjalne raporty wskazują, że firma Tima Cooka i Szwedzi prowadzą rozmowy, których celem jest wdrożenie głębszej integracji Spotify z Siri. Ma to pozwolić na obsługę głosową, podobnie jak w Apple Music.

Użytkownik po wywołaniu Siri będzie przykładowo mógł wstrzymać/wznowić odtwarzanie, poprosić o następny utwór czy także o konkretną playlistę lub ulubiony album. Niewykluczone, że zmiany zobaczymy nie tylko na iPhonie czy Macu, ale również na głośniku HomePod, na którym Spotify może wreszcie zadebiutować.

Lubisz Gwiezdne Wojny, Marvela lub Disneya? Zajrzyj na Spotify

Pojawiają się głosy, że rozmowy mogą przynieść lepsze stosunki między Apple i Spotify. Warto przypomnieć, że niedawno Szwedzi skarżyli się na „podatek Apple”, który uniemożliwia sprawiedliwą walkę o klienta.

Nie wiadomo jeszcze, czy usługa Spotify zostanie potraktowana priorytetowo przez Apple i zyska specjalny dostęp do wybranych funkcji iOS i HomePoda, czy jednak wykorzystany zostanie dostępny dla wszystkich framework SiriKit.

Ulubione urządzenie w aplikacji Spotify

Jak już wspomniałem, w Spotify brakuje mi integracji z Siri. Jednakże, w zamian zyskuję jedną z lepszych funkcji, jakie spotkałem w mobilnych odtwarzaczach muzyki. Aplikacja Spotify umożliwia bowiem sterowanie innymi urządzeniami, z których aktualnie słuchamy muzyki.

Ta świetna funkcja niebawem może stać się jeszcze lepsza. Szwedzi pracują nad możliwością wyboru ulubionego urządzenia, które będzie wybierane domyślnie podczas odtwarzania muzyki.

(fot. Thurrott)

Nie jest to znacząca zmiana, ale jak najbardziej powinna wpłynąć na komfort używania Spotify. Pozwoli ona uniknąć kilku dodatkowych kliknięć – ulubione urządzenie będzie znajdować się zawsze na górze listy. Co więcej, jeśli zostanie ono wykryte w pobliżu, to Spotify automatycznie wyświetli komunikat, czy chcemy przenieść odtwarzanie na nasz ulubiony sprzęt.

Nowość jest obecnie testowana u wybranych użytkowników. Nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcja zostanie udostępniona wszystkim osobom i czy będzie obsługiwać każde urządzenie.

źródło: Ubergizmo, Thurrott