fot. Tabletowo.pl

Sprawdź, czy specyfikacja POCO X4 Pro 5G przekonałaby Cię do zakupu

Można się śmiać, że tydzień bez premiery nowego smartfona Xiaomi, to tydzień stracony, lecz faktem jest, że producent wypuszcza na rynek nowe modele jak serię z karabinu. Do sprzedaży regularnie trafiają kolejne urządzenia, a jednym (z wielu) następnych będzie POCO X4 Pro 5G, którego specyfikacja jeszcze przed oficjalną prezentacją pojawiła się w sieci. Klienci mogą zatem zacząć się już zastanawiać, czy rozważą jego zakup.

Specyfikacja POCO X4 Pro 5G ujawniona jeszcze przed oficjalną premierą smartfona

Nawet najwierniejsi fani marki mogą mieć problem, żeby wymienić wszystkie jej smartfony, szczególnie że jeden i ten sam model może być sprzedawany na różnych rynkach pod całkowicie innymi nazwami. Często bywa też tak, że pod podobną nazwą dostępnych jest kilka różnych urządzeń. I wiele wskazuje na to, że tak też będzie w tym przypadku.

smartfon Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G Global smartphone
Redmi Note 11 Pro 5G (źródło: Xiaomi)

Zapowiada się bowiem na to, że POCO X4 Pro 5G będzie przebrandowanym Redmi Note 11 Pro 5G w wersji Global, który oficjalnie zadebiutował 19 stycznia 2022 roku. W tym miejscu warto przypomnieć, że na 22 lutego polski oddział Xiaomi zapowiedział polską premierę serii Redmi Note 11. Nie wiemy jednak, które modele zostaną wprowadzone do Polski – mamy jedynie pewność, że Redmi Note 11.

Według przedpremierowych doniesień, nadchodzący smartfon zaoferuje przyzwoitą, średniopółkową specyfikację. Na jego pokładzie znajdzie się bowiem m.in. wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD, który będzie odświeżał obraz z częstotliwością do 120 Hz. Do tego model ten zasili akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 67 W (ładowarka z pewnością znajdzie się w zestawie).

Na pokładzie POCO X4 Pro 5G znajdzie się też procesor Qualcomm Snapdragon 695 z modemem 5G oraz – w zależności od wersji – 6 GB lub 8 GB RAM LPDDR4X i 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej typu UFS 2.2. Ponadto smartfon zaoferuje aparat o rozdzielczości 16 Mpix na przodzie i trio 108/64 Mpix + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do zdjęć makro.

Xiaomi planuje bowiem dwie wersje – model z aparatem 64 Mpix trafi do sprzedaży w Indiach, a wariant z 108 Mpix sensorem na rynek globalny. Smartfon wyjedzie z fabryki z systemem Android 11 z interfejsem MIUI 13. Oprócz tego wiemy jeszcze, że jego specyfikacja obejmie moduł NFC i głośniki stereo.

smartfon POCO X4 Pro 5G smartphone
POCO X4 Pro 5G (fot. Shawnik @Nikhil94654203)