Motorola Moto G71 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Motorola moto g22 zdradziła swoją specyfikację jeszcze przed premierą

Na horyzoncie pojawił się nowy smartfon marki Motorola. Będzie to budżetowa propozycja z ekranem o wysokiej częstotliwości odświeżania, aparatem o rozdzielczości 50 Mpix i akumulatorem o dużej pojemności.

Motorola moto g22

W ostatnim czasie Motorola wprowadziła do Polski nowe smartfony z serii moto g – moto g31, moto g41, moto g51 5G, moto g71 5G i moto g200. Wszystkie ww. modele zostały oficjalnie zapowiedziane 18 listopada 2021 roku. Skoro więc do sprzedaży trafiły już wszystkie urządzenia z obecnej generacji, pora zacząć myśleć o następnej. I producent nie zamierza tracić czasu – już nad nią pracuje i na horyzoncie pojawiła się właśnie Motorola moto g22.

smartfon Motorola moto g31 smartphone
moto g31 (źródło: Lenovo)

Prace nad tą nową „Motką” muszą być już na bardzo zaawansowanym etapie, ponieważ w sieci pojawiła się szczegółowa specyfikacja modelu Motorola moto g22, co wskazuje, że jego oficjalna premiera jest kwestią czasu, być może nawet najbliższych tygodni.

Ujawnione jeszcze przed rynkowym debiutem parametry moto g22 wskazują, że będzie to budżetowa propozycja w przystępnej dla mniej wymagającego użytkownika cenie. Mówi się bowiem, że smartfon będzie kosztował w Europie ~200 euro, tj. równowartość ~900 złotych. Informacja o cenie na Starym Kontynencie sugeruje, że model ten może trafić do sprzedaży również w Polsce.

Motorola moto g22 zaoferuje wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, a także 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z opcją rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Smartfon otrzyma też procesor MediaTek Helio G37 (bez modemu 5G) – ten sam układ ma na pokładzie Motorola moto g power 2022.

Specyfikacja moto g22 obejmować ma również aparat o rozdzielczości 50 Mpix (f/1.8) na panelu tylnym, któremu towarzyszyć będzie aparat z sensorem 8 Mpix (f/2.2) i obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 118° oraz 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro lub pomiaru głębi. Na przodzie znajdzie się natomiast 16 Mpix aparat.

Motorola moto g22 będzie również miała akumulator o pojemności 5000 mAh i fabrycznie zainstalowany system Android 12. Wiemy także, że smartfon ma ważyć 185 gramów. Do sprzedaży trafią dwie wersje kolorystyczne: Iceberg Blue i Cosmic Black.