premiera Xiaomi POCO M4 Pro 5G launch teaser
(źródło: @POCOGlobal)

Nadchodzący POCO M4 Pro 5G to tak naprawdę Redmi Note 11 w nowych szatach

W zeszłym tygodniu Xiaomi zapowiedziało zbliżającą się wielkimi krokami premierę POCO M4 Pro 5G. O (prawdopodobnej) specyfikacji technicznej nowego urządzenia wiadomo już całkiem sporo, a jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, będzie ona bliźniaczo podobna do parametrów zaprezentowanego niedawno Redmi Note 11.

Reklama

POCO M4 Pro 5G = Redmi Note 11

Xiaomi (i nie tylko) zostało niejednokrotnie przyłapane na gorącym uczynku, próbując przekonać potencjalnych klientów do urządzenia, które później okazywało się dobrze wszystkim znanym modelem ze zmienionym logo na obudowie. Pogłoski, jakoby omawiany POCO M4 Pro 5G był tak naprawdę Redmi Note 11 przeznaczonym na rynek globalny, krążą już od jakiegoś czasu. Kolejne, co prawda nieoficjalne, źródła informacji wydają się potwierdzać powyższe przypuszczenia.

smartfon poco m4 pro 5g smartphone
Tak może wyglądać POCO M4 Pro 5G (źródło: Twitter / @Shadow_Leak)

Czego należy spodziewać się po POCO M4 Pro 5G? Jeśli urządzenie rzeczywiście okaże się Redmi Note 11 „w przebraniu”, przyszli użytkownicy mogą liczyć m.in. na obecność 6,6-calowego wyświetlacza wykonanego w technologii IPS LCD o rozdzielczości Full HD+ z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz.

Na tylnym panelu urządzenia znalazło się miejsce na dwa aparaty fotograficzne: główny, szerokokątny z sensorem o rozdzielczości 50 Mpix oraz 8 Mpix, oddający do dyspozycji obiektyw ultraszerokokątny. Przedni aparat do zdjęć autoportretowych i wideorozmów otrzyma z kolei matrycę o rozdzielczości 16 Mpix.

POCO M4 Pro 5G napędzać ma ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 810 (6 nm, 2x Cortex-A76 2,4 GHz + 6x Cortex-A55 2,0 GHz GHz) z układem graficznym Mali-G57 MC2 i zintegrowanym modemem obsługującym sieci komórkowe piątej generacji. Na pokładzie znajdzie się również do 8 GB RAM (LPDDR4X) wespół z 128 GB pamięci wewnętrznej (UFS 2.2).

smartfon poco m4 pro 5g smartphone
Tak może wyglądać POCO M4 Pro 5G (źródło: The Pixel)

Akumulator o pojemności 5000 mAh użytkownik naładuje za pośrednictwem ładowarki o mocy 33 W przez złącze USB-C. Smartfon na start działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11 z autorską nakładką MIUI w wersji 12.5.

Premiera online POCO M4 Pro 5G została zaplanowana na 9 listopada 2021 roku o godzinie 13:00 czasu polskiego. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na platformach Facebook, Twitter oraz YouTube. Niestety, urządzenie nie trafi do Polski tego samego dnia, lecz nieco później – w bliżej nieokreślonej przyszłości.