Reklama
OnePlus 9RT wygląd
Źródło:IshanAgarwal24

Specyfikacja OnePlus 9RT będzie lepsza niż się spodziewaliśmy

Premiera OnePlus 9RT już za dwa dni – smartfon zadebiutuje w najbliższą środę, 13 października 2021 roku. Jeszcze przed oficjalną prezentacją OnePlus ujawnił jednak dość sporo szczegółów na temat nadchodzącego smartfona.

Reklama

OnePlus przyzwyczaił nas do tego, że w drugiej połowie roku kalendarzowego wprowadza na rynek smartfon z literką „T” w nazwie. W tym nie będzie to jednak – jak niektórzy mogliby się spodziewać – OnePlus 9T, a OnePlus 9RT, czyli ulepszona wersja modelu OnePlus 9R, który zadebiutował obok high-endowych OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro. Te dwa nie doczekają się podobnego upgrade’u, a dopiero bezpośrednich następców w 2022 roku.

Specyfikacja OnePlus 9RT będzie lepsza niż się spodziewaliśmy

OnePlus, jak przystało na producenta z Chin, już od kilku dni podgrzewa atmosferę przed premierą nowego smartfona. I podobnie jak inni, nie czeka do oficjalnej prezentacji, bowiem jeszcze przed nią ujawnił kilka kluczowych informacji na temat modelu OnePlus 9RT. Okazuje się, że będzie on lepszy niż się spodziewaliśmy.

Sam OnePlus zapowiedział, że specyfikacja OnePlus 9RT będzie obejmować wyświetlacz Samsung E4 AMOLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, a także akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 65 W. Warto też wspomnieć, że ekran ma próbkować dotyk z częstotliwością nawet 600 Hz.

Do tego na pokładzie smartfona znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz LPDDR5 RAM i pamięć flash typu UFS 3.1. Oczywiście nie zabraknie również dodatkowej „pamięci wirtualnej” – producent informuje, że użytkownicy dostaną do dyspozycji ekstra 7 GB.

specyfikacja OnePlus 9RT ujawniona przed oficjalną premierą
OnePlus 9RT (źródło: OnePlus via @evleaks)

To jednak nie koniec, ponieważ OnePlus zapowiedział także, że pięciowymiarowa powierzchnia rozpraszania ciepła w nowym modelu OnePlus 9RT będzie wynosiła 19067,44 mm2, co ma odpowiadać wielkością… tabletowi. Producent podaje, że zwiększył ją aż o 59%, dzięki czemu efektywność rozpraszania ciepła wzrosła o 20%. Technologia ta była testowana i weryfikowana przez sześć miesięcy, czyli proces rozpoczął się wkrótce po premierze smartfona OnePlus 9R.

Z kolei według nieoficjalnych informacji, OnePlus 9RT będzie dostępny w konfiguracjach 8 GB/128 GB, 8 GB/256 GB i 12 GB/256 GB. Do tego na jego przodzie znajdzie się aparat o rozdzielczości 16 Mpix, zaś na tyle trio 50 Mpix (Sony IMX766) + 16 Mpix (Sony IMX481) z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix (OmniVision OV02B10) do zdjęć makro.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy OnePlus 9RT będzie dostępny poza Chinami i Indiami, do których na pewno trafi.