Reklama

OnePlus zapowiada ogromną zmianę: OxygenOS i ColorOS zostaną połączone w jeden system

W czerwcu 2021 roku OnePlus poinformował o zacieśnieniu współpracy z Oppo, które wchodzi w skład tego samego koncernu BBK Electronics. Kilka dni później okazało się, że integracja jest mocniejsza niż oficjalnie zakomunikowano, a już wkrótce stanie się to jeszcze bardziej widoczne.

Reklama

OnePlus zapowiada ogromną zmianę: OxygenOS i ColorOS zostaną połączone

System operacyjny, instalowany na smartfonach marki OnePlus, jest jednym z najlepszych, dostępnych obecnie nakładek w świecie Androida. Oferuje on przede wszystkim pełną możliwość personalizacji praktycznie każdego elementu oprogramowania – począwszy od kolorów, przez ikony i animacje, aż po czcionki. Mimo mnogości funkcji, urządzenia działają wyśmienicie i zyskały wielu wiernych użytkowników.

Pete Lau, dyrektor generalny OnePlusa, ogłosił, że marka rozpoczyna fazę OnePlus 2.0. Jednym z jej elementów jest połączenie nakładek systemowych OxygenOS i ColorOS. Według zapewnień, nowy system operacyjny będzie cechował się najlepszymi funkcjami jednej i drugiej nakładki. Ma być szybki i płynny, solidny, pełny dodatków oraz – co najważniejsze – lekki i przejrzysty.

OxygenOS OnePlus integracja z Oppo
(źródło: androidauthority)

Pete Lau zapewnił, że zunifikowany system nadal będzie miał „kod DNA OxygenOS”, który kocha wielu użytkowników, a jednocześnie dostarczy ogólnie ulepszone doświadczenie. Jednocześnie zapowiedział, że nowy system zostanie specjalnie dostosowany do urządzeń marki OnePlus, aby spełnił oczekiwania klientów – ma być tak samo czysty i lekki jak dotychczas instalowane oprogramowanie, a ponadto zainteresowani nadal będą mogli odblokować bootloader.

Zunifikowany system operacyjny zostanie wprowadzony na globalny rynek razem z nową serią flagowych smartfonów marki OnePlus w 2022 roku. Integracja zostanie zakończona wraz z następną, duża aktualizacją Androida w przyszłym roku. Dokładny harmonogram producent udostępni „później”.

Co więcej, Pete Lau wspomina również o integracji zespołów, odpowiedzialnych za rozwój OxygenOS i ColorOS, co skutkować ma pojawieniem się zunifikowanego systemu operacyjnego nie tylko na dostępnych globalnie smartfonach marki OnePlus, ale też Oppo.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy system, który zostanie oddany w ręce użytkowników już w 2022 roku. Deklaracje są odważne, ale ostatecznie i tak ocenią go klienci. Oby ich oczekiwania zostały spełnione.