Reklama

Znamy część specyfikacji Asus ZenFone 7! Niestety, nie tego się spodziewaliśmy…

Kiedy poznaliśmy europejskie ceny modelu Asus ZenFone 7, z miejsca uznaliśmy go za poważnego kandydata do miana bestsellera. Okazuje się jednak, że jego specyfikacja nie będzie tak wyśrubowana, jak myśleliśmy. Lepsze parametry zapewne zaoferuje dopiero (droższy) Asus ZenFone 7 Pro.

Reklama

Cena Asus ZenFone 7 będzie bardzo atrakcyjna

Asus zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 7 już za tydzień, 26 sierpnia 2020 roku. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że wersja podstawowa w konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować w Europie 499 euro (równowartość ~2200 złotych), natomiast wariant 8 GB/256 GB – 549 euro (~2400 złotych).

Dla przypomnienia, Asus ZenFone 6 6 GB/128 GB kosztował w Polsce na start 2399 złotych, a konfiguracja 8 GB/256 GB – 2599 złotych. Istnieją więc szanse, że polska cena Asus ZenFone 7 zostanie ustalona na podobnym poziomie, dzięki czemu smartfon ten może być ciekawą propozycją dla wielu klientów w kraju nad Wisłą.

Specyfikacja Asus ZenFone 7. Lista kompromisów jest długa

Kiedy Roland Quandt ujawnił ceny modelu ZenFone 7 w Europie, jednocześnie poinformował, że smartfon zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 865+. Niestety, według danych, wyciągniętych z kodu źródłowego dla Asusa ROG Phone 3, model ten ma mieć układ Qualcomm Snapdragon 865.

Teoretycznie różnica w wydajności pomiędzy tymi chipsetami nie jest porażająco wielka, lecz prawdopodobnie ci, którzy oczekują możliwie najwyższej, dostępnej mocy obliczeniowej, będą zmuszeni wybrać ZenFone’a 7 Pro. W takiej sytuacji spodziewamy się bowiem, że to właśnie model z dopiskiem „Pro” zaoferuje Snapdragona 865+.

Ponadto specyfikacja Asus ZenFone 7 obejmie również wyświetlacz LCD produkcji BOE Technology o przekątnej 6,4 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli. W związku z tym nie ma co liczyć na ekranowy czytnik linii papilarnych, jednak na razie nie wiadomo, czy skaner odcisków palców (do Goodix) znajdzie się na bocznej krawędzi, czy na panelu tylnym. Wiemy natomiast, że ekran ma odświeżać obraz ze standardową częstotliwością 60 Hz.

Jednocześnie pojawiły się też informacje o aparacie, zastosowanym w modelu Asus ZenFone 7. Podobnie, jak ten w Asusie ZenFone 6, ma się on obracać o 180°, ale tym razem będzie się składać z aparatu o rozdzielczości 64 Mpix z sensorem Sony IMX686 i OIS oraz 12 Mpix z matrycą Sony IMX363 i obiektywem ultraszerokokątnym. Temu duetowi mają jeszcze towarzyszyć sensor ToF i dwie diody doświetlające.

Aparat w modelu Asus ZenFone 7 ma się obracać o 180°, jak ten w Asusie ZenFone 6
Aparat w Asusie ZenFone 7 ma się obracać o 180°, jak ten w modelu Asus ZenFone 6 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

Wygląda na to, że specyfikacja Asus ZenFone 7 nie będzie tak dobra, jak myślałem. Jednocześnie powinna ona zaspokoić oczekiwania przynajmniej części klientów, tym bardziej że smartfon podobno zaoferuje też niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD) i akumulator o pojemności 5000 mAh.

Zdaje się jednak, że w tym modelu producent zdecydował się na wiele kompromisów, aby cena Asus ZenFone 7 była relatywnie przystępna. Niewykluczone, że Tajwańczycy pozwolili sobie na więcej w przypadku ZenFone’a 7 Pro, ale jego specyfikacja i ceny wciąż owiane są tajemnicą.