Asus przygotowuje więcej niż jednego flagowca. Premiera Asus ZenFone 7 w przyszłą środę

Asus ZenFone 6 był urządzeniem, które wyróżniało się z tłumu za pomocą podwójnego, odwracanego aparatu. Asus ZenFone 7, którego poznamy 26 sierpnia, ma rozwijać ten pomysł.

Reklama

Asus ZenFone 7 już 26 sierpnia

Asus nie należy do ultrapłodnych producentów smartfonów. Prowadzi ze dwie linie urządzeń i jest z nich zadowolony. Ubiegłoroczny Asus ZenFone 6 był naprawdę interesującym urządzeniem, gdyż wyzbył się kompletnie wycięcia na przedni aparat w ekranie za pomocą jednego tricku – kamera główna stanowiła również aparat do selfie, jeśli się ją obróciło w stronę użytkownika.

smartfon Asus ZenFone 6
Asus ZenFone 6 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

Takie rozwiązanie mocno wpływało na jakość selfiaków i obniżała cenę urządzenia, które nie musiało mieć dodatkowych sensorów z przodu, by uchwycić zdjęcia naszej twarzy.

Asus zamieścił na swoim profilu YouTube link do transmisji na żywo, która ma rozpocząć się 26 sierpnia o godzinie 8:00 naszego czasu. Wtedy poznamy model ZenFone 7 oraz – najpewniej – ZenFone 7 Pro.

Czego się spodziewać?

Wiemy na pewno, że Asus przygotował więcej niż jeden smartfon, gdyż na grafice prowadzącej streamu widnieje napis „Asus ZenFone 7 Series”.

Jeśli chodzi o specyfikację, to trudno oczekiwać czegoś gorszego od poprzednika. Przecieki jak na razie dość oszczędnie wspominały o siódmym ZenFonie. Zakładamy, że zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865 z modemem 5G, do 16 GB RAM oraz czytnik linii papilarnych w ekranie. Bateria ma się nie zmienić względem ZenFone’a 6 i zaoferować 5000 mAh.

Oprócz tego urządzenie ma kontynuować tradycję starszego modelu i również oferować obracany moduł aparatu, tak by sprzęt nie musiał tracić na charakterze.

Najtańszy Asus ZenFone 6 kosztował na start 2199 zł, co było naprawdę dobrą ceną, jak na urządzenie z topowym procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Wkrótce przekonamy się, czy i tym razem producent, przy okazji premiery Asusa ZenFone 7, pójdzie tą samą ścieżką.