W takiej cenie Asus ZenFone 7 może być bezkonkurencyjny

Smartfony Asusa bardzo często były wycenione niezwykle atrakcyjnie. Niestety, marka znacząco zmniejszyła swoją aktywność w tym segmencie, jednak – na szczęście- nie zamierza całkowicie z niego rezygnować. Już za kilka dni oficjalnie zadebiutuje Asus ZenFone 7, który będzie miał ogromny potencjał na stanie się bestsellerem.

Reklama

Marka Asus coraz mniej kojarzy się ze smartfonami

Trudno powiedzieć, dlaczego Asus tak mocno ograniczył ofertę smartfonów. Być może uznał, że konkurowanie z największymi i prowadzącymi najbardziej agresywną politykę cenowo-wydawniczą producentami nie ma sensu, bo wymagałoby to ogromnych nakładów pracy i pieniędzy, a i tak nie byłoby pewności, że przyniesie to oczekiwany rezultat.

W ostatnim czasie Asus skupiał się głównie na smartfonach dla graczy z serii ROG Phone, ale Tajwańczycy wciąż pamiętają o klientach, którzy nie są graczami. Dla nich przygotowywane są modele Asus ZenFone 7 i ZenFone 7 Pro, które zostaną oficjalnie zaprezentowane już 26 sierpnia 2020 roku.

Cena Asus ZenFone 7 będzie baaardzo atrakcyjna

Jeszcze przed oficjalną premierą pojawiły się informacje na temat cen modelu bez dopisku „Pro”, które brzmią baaardzo obiecująco. Jeśli się potwierdzą, nadchodzący smartfon będzie miał duży potencjał na stanie się ulubieńcem klientów, którzy oczekują jak najatrakcyjniejszego stosunku ceny do możliwości.

Według nieoficjalnych informacji, cena Asus ZenFone 7 w konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej ma wynosić w Europie 499 euro. Za wariant z 8 GB RAM i 256 GB przestrzenią na pliki użytkownika klienci będą natomiast musieli zapłacić 549 euro.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to bardzo atrakcyjna cena za smartfon z topowym procesorem Qualcomm Snapdragon 865+. Asus ZenFone 7 będzie rywalizować przede wszystkim z POCO F2 Pro, którego ceny w Europie ustalono na 499 euro za wersję 6 GB/128 GB i 599 GB euro za wariant 8 GB/256 GB (w Polsce zaś – odpowiednio – 2499 złotych i 2699 złotych).

Zapowiedź premiery serii smartfonów Asus ZenFone 7
Zapowiedź premiery serii smartfonów Asus ZenFone 7

Mimo że do premiery Asusa ZenFone 7 pozostało już tylko kilka dni, wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat jego specyfikacji technicznej. Spodziewamy się, że smartfon zaoferuje obracający się aparat, który będzie pełnił rolę zarówno głównego, jak i do selfie oraz rozmów wideo – zasugerował to bowiem sam producent na załączonej powyżej zapowiedzi wideo.

Ponadto mówi się, że Asus ZenFone 7 będzie miał akumulator o pojemności 5000 mAh, ale to już wszystko, co do tej pory pojawiło się na jego temat. Nie wiadomo też, czym odróżni się Asus ZenFone 7 Pro od wersji podstawowej.