Sony Xperia 5 IV - zapowiedź (fot. Sony)

Sony zapowiada premierę nowego urządzenia. Cóż to może być?

Sony organizuje nowe wydarzenie, podczas którego spodziewamy się zobaczyć nowy smartfon. Choć producent stara się być tajemniczy, jesteśmy przekonani, że chodzi o model Xperia 5 IV.

Sony planuje imprezę na początek roku szkolnego

Dokładnie 1 września mnóstwo młodych ludzi rozpocznie nowy rok szkolny. Sony pozbawiło ich wszystkich możliwości spokojnego obejrzenia konferencji, na której ma być zaprezentowane nowe urządzenie z rodziny Xperia, gdyż zgodnie z zapowiedzią, która pojawiła się na YouTube, prezentacja rozpocznie się o godzinie 9:00.

Film anonsujący premierę ma specjalnego gościa w postaci artystki Cat Burns, która nakręciła swój najnowszy teledysk „nową Xperią”. Można więc mieć pewność, że chodzi o nowy smartfon. Sugeruje to też obrys obudowy urządzenia, prezentowany na koniec materiału, a także wzmianki o jego kompaktowości.

Czyżby to nowa Xperia 5 IV?

Zróbmy małe podsumowanie, dotyczące tego, w jakich terminach miały premiery poprzednie smartfony z linii Xperia 5:

Ostatnia Xperia 5 III debiutowała w kwietniu 2021, ale była to wyjątkowa sytuacja. Wtedy smartfon trafił na prezentację razem z Xperią 1 III. Schemat działania Sony jest jednak dość jasny i wydaje się, że firma 1 września 2022 roku po prostu wskoczy na scenę ze smartfonem Xperia 5 IV.

Sony Xperia 5 IV
źródło: Sony – Xperia Instagram via NotebookCheck.net

Co wiemy na temat Xperii 5 IV?

Ogólnie rzecz biorąc, specyfikacja nowej Xperii nie powinna być dla nas zaskoczeniem. Smartfon powinien otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz aparaty żywcem wyjęte z poprzedniej Xperii 5 III. Tam zastosowano konfigurację trzech matryc 12 Mpix z różnymi obiektywami. Urządzenie zachowa też ten sam 6,1-calowy ekran, dostanie 12 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej w podstawowej wersji. Całość ma zamknąć się w obudowie z baterią o pojemności 5000 mAh.

Spekuluje się, że skoro Xperia 5 III kosztowała na start 4499 złotych, to proponowana przez Sony cena nowego modelu może być wyższa. Cóż, już wkrótce się o tym przekonamy.

Wprowadzono niepoprawny url do wpisu z oiot.pl, poprawny format powinien wyglądać tak: „https://oiot.pl/facebok-messenger-grupowe-efekty-ar/”.