smartwatch Diesel Griffed
źródło: diesel

Diesel Griffed Gen 6 – prawdziwie męski smartwatch

Urządzenia wearable stają się coraz popularniejsze. Na rynku debiutują na przykład smartwatche przeznaczone specjalnie dla dzieci. Teraz jednak pojawił się na nim nowy zegarek Diesel Griffed Gen 6., który cechuje naprawdę męski design oraz obiecująca specyfikacja.

Wygląd i specyfikacja

Koperta nowego zegarka Diesel jest wykonana ze stali nierdzewnej, jest szeroka na 45,5 mm, a grubość konstrukcji to 13,8 mm. Jak widać po wymiarach, zegarek nie należy więc do najmniejszych. Powiedziałbym nawet, że wygląda na bardzo solidny.

Wokół ekranu znalazła się sporych rozmiarów ramka. Na prawym brzegu urządzenia mamy dwa przyciski funkcyjne, a pomiędzy nimi dużą, obracaną koronkę. Smartwatch wystąpi w 4 wersjach, z paskami wykonanymi z: metalu, skóry lub nylonu. Trzeba przyznać, że design urządzenia jest typowo męski.

Nowy smartwatch marki Diesel otrzymał klasę wodoodporności na poziomie 3 ATM, co oznacza, że ​​może przetrwać zanurzenie w wodzie do głębokość 30 metrów. Producent wyposażył urządzenie w wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED.

Motorem napędowym najnowszego, inteligentnego zegarka producenta jest procesor Snapdragon Wear 4100+, który jest wspierany przez 1 GB RAM. Zegarek oferuje 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Dodatkowo Griffed Gen 6 został wyposażony w moduł GPS, Bluetooth 5 LE, Wi-Fi, NFC z obsługą Portfela Google oraz szybkie ładowanie, dzięki któremu akumulator od zera do 80% użytkownik może naładować już w 30 minut. Urządzenie działa w oparciu o system Wear OS 3. Producent umieścił w zegarku czujniki, dzięki którym użytkownicy mogą monitorować poziom natlenienia krwi, tętna oraz poziom snu i stresu.

Diesel Griffed Gen 6. – cena i dostępność

Urządzenie daje możliwość skonfigurowania asystenta głosowego Amazon Alexa oraz łączenia się z aplikacjami, takimi jak Spotify i YouTube. Zegarek współpracuje zarówno ze smartfonami z systemem Android (z wyłączeniem wersji GO) oraz iOS.

Nowy smartwatch Diesel jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych u sprzedawców detalicznych, a sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej producenta rozpocznie się 1 grudnia.

Diesel Griffed Gen 6. został wyceniony na 369 euro, czyli równowartość ~1740 złotych.